RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Festivalis „Rašytojų balsai iš A. Vienuolio verandos: klasika ir modernumas“ - Česlovo Stonio kompozicija „Amžinai, amžinai neramus“

A. Baranausko ir A. Vienuolio - Žukausko memorialinis muziejus
A. Baranausko ir A. Vienuolio - Žukausko memorialinis muziejus ▶
A. Vienuolio g. 2, LT-29147 Anykščiai
2017 m. gegužės 27 d. - 19:00
Kaina - €
Renginys vyko prieš 2199 d.
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Gegužės 27 - 28 d. Festivalio „Rašytojų balsai iš A. Vienuolio verandos: klasika ir modernumas“ savaitgalis.

Gegužės 27 d. 19 val. prie A Baranausko klėtelės - Česlovo Stonio kompozicija „Amžinai, amžinai neramus“ (Paulius Širvys - eilėse,  dainose, prisiminimuose).

Pasakoja Č. Stonys:

„Kiek daug apie Paulių Širvį prirašyta. Kiek daug pripasakota. Kiek daug jį pažinojusių, kiek daug „draugų“. O jis parašė: „Aš toks vienas,velnioniškai vienas“.

Mes jo nepažinojom. Mes jį matydavom iš tolo. Mes nedrįsom plekšnoti jam per petį ar siūlytis į „bičiulius“. Mums jis buvo didis Poetas. Toks ir liko.

Kompoziciją „Amžinai, amžinai neramus“ dėliojau kaip mozaiką iš jo paties ir jo Vienintelės prisiminimų, laiškų. Čia skambės Poeto kaimynų, draugų ir... nedraugų mintys apie jį ir jo poeziją. Čia dainuosime jo tekstais sukurtas dainas.

Sunku patikėti, bet buvo ir tokių, kurie ne tik mokė Poetą, kaip rašyti eilėraščius, bet ir įsakmiai nurodinėjo, apie ką rašyti.

Nuo išdavystės, pasipūtimo, primityvizmo, nuo Generolų poezijoje Poetas bėgo į kavines, užkandines, bėgo į jūrą, bėgo į absoliučią Vienatvę. Taip gimė geniali Poezija, taip save naikino Poetas. Tačiau ir Poezija, ir Poetas išliko mūsų širdyse.

Ateikite ne į literatūrinį vakarą, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikit į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Šį vakarą Jis atvers Jums savo Širdį.“

Dalyvauja aktoriai Česlovas Stonys, Saulius Sipaitis ir operos solistas Pranas Zaremba.
Festivalis „Rašytojų balsai iš A. Vienuolio verandos: klasika ir modernumas“ - Česlovo Stonio kompozicija „Amžinai, amžinai neramus“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai