RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Parodos „Anykščiai pro laiko langus“ atidarymas

Anykščių koplyčia / Pasaulio anykštėnų kūrybos centras
Anykščių koplyčia / Pasaulio anykštėnų kūrybos centras ▶
Vilniaus g. 36, LT-29145 Anykščiai
2016 m. liepos 22 d. - 17:30
Kaina 0 €
Renginys vyko prieš 2501 d.
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
ParodosAnykščiai pro laiko langus atidarymas

2016 07 22 J. Junevičiaus paroda Liepos 22 d. (penktadienį) 17:30 val. Anykščių koplyčioje - Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Vilniaus g. 36) atidaroma „Anykštos“ fotožurnalisto Jono Junevičiaus ir kt. fotografijų paroda „Anykščiai pro laiko langus“.

Istorinės nuotraukos: Izidoriaus Girčio archyvas, A. Baranausko ir A. Vienuolio - Žukausko memorialinio muziejaus ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto fondai.

Jonas Junevičius
ir kiti.

Fotografijų paroda

Anykščiai pro laiko langus


…kasdien atsiveria vis kitaip. Jei kiekvienas mūsų žvilgsnis, kuriuo paglostome savo miestą, paliktų savito atspalvio švytintį pėdsaką, gyventume žėrinčiame pasaulyje, nerasdami jame pilkos tuštumos. Toje vaivorykštėje sekdami anykštėno fotografo, laikraščio „Anykšta“ žurnalisto Jono Junevičiaus žvilgsnius, patirtume, jog nelikę Anykščiuose jokio slapto užkampio, kurio jis nebūtų palytėjęs per keturis kūrybinės veiklos dešimtmečius. Ar dar liko žmogus Anykščiuose, kuris būtų išvengęs skvarbaus Jono žvilgsnio, į laiko juostą įrėžiančio veidus, vaizdus, įvykius, kiekvieną tarsi atsitiktinę sekundę?..

…fotonuotraukos - lyg laiko langai, pro juos žvelgiame į miestą ir jo žmones. Į Anykščius, į artimesnes miesto apylinkes dabar dairomės ne tik kartu su Jonu Junevičiumi, bet ir su žinomais ar jau bevardžiais tapusiais Anykščių krašto fotografijas, kurie mums padovanojo savo žvilgsniu dar be ryškių spalvų pažymėtą būtąjį laiką. Net ir pats Jonas, kaskart ten pat atsidūręs, ne iškart atpažįsta, jog tai - ta pati vieta, tik laikas - kartais pusšimčiu metų, o kartais ir visu amžiumi jau nutolęs.

…ir kai šią vasarą Anykščiuose gimsiantis kūdikis užaugs, kai irgi sugalvos įamžinti nuotraukoje savo gimtąjį miestą, - jis tikriausiai bandys aptikti kažkur čia vis dar švytintį Jono Junevičiaus žvilgsnio pėdsaką…

Tautvydas Kontrimavičius
Parodos „Anykščiai pro laiko langus“ atidarymas
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai