RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Jaroslavo Cechanovičiaus kūrybinės veiklos 50 - ​mečio dovana - konce­tas „Meilės valsas“

Anykščių kultūros centras
Anykščių kultūros centras ▶
A. Baranausko a. 2, LT-29132 Anykščiai
2015 m. rugsėjo 30 d. - 18:00
Kaina nuo 5 €
Renginys vyko prieš 3125 d.
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Jaroslavo Cechanovičiaus kūrybinės veiklos 50 - ​mečio dovana - konce­tas „Meilės valsas“

2015 m. rugsėjo 30 d. 18 val. Anykščių kultūros centre, spalio 9 d. 18.30 val.Lietuvos rusų dramos teatre, spalio 15 d. 18 val. – Širvintų rajono savivaldybės kultūros centre, valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vadovas Deividas Staponkus, vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis)  kartu su dirigentu, muzikantu, pedagogu ir kompozitoriumi Jaroslavu Cechanovičiumi rengia ypatingus autorinės kūrybos vakarus „Meilės valsas“.  Šie koncertai skirti paminėti gražų Maestro kūrybinės veiklos 50-metį, o ir pavadinimas neatsitiktinis, tai viena žinomiausių dainų iš autoriaus kūrybos lobyno.

Norint pažinti kompozitorių reikia klausytis jo sukurtos muzikos ir tai puiki galimybė iš arčiau pažinti žmogų, kuris savo patirtį, jausmus ir pasaulėjautą užrašė natomis savo muzikinėse kompozicijose. Programose skambės gražiausi ir populiariausi autoriaus vokaliniai, instrumentiniai kūriniai, atliekami pripažintų Lietuvos atlikėjų ir jaunosios kartos atstovų: Judita Leitaitė (mecosopranas), Eglė Juozapaitenė (sopranas), Marta Lukošiūtė (sopranas), Ieva Juozapaitytė (sopranas), estrados grandas Viktoras Malinauskas. Koncertines šokių siuitas papuoš orkestro „Trimitas“ merginų choreografinė grupė. Muzikine estetika pulsuojančius vakarus ves visuomet žavi Sigita Stankevičiūtė, dalindamasi gražiais prisiminimais apie Maestro gyvenimo ir kūrybos įkvėpimo šaltinius.

Kompozitorius ir dirigentas Jaroslavas Cechanovičius – žmogus, kurio kūrybinė biografija be galo plati ir indėlis Lietuvos muzikos ir kultūros istorijai didelis bei reikšmingas. Gimęs ir augęs Vievyje, mokslus baigė M. K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijavo tuometinėje Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademija) trombono specialybę. Kaip atlikėjas koncertavo ir dalyvavo garso įrašuose su Lietuvos, bei užsienio orkestrais: Lietuvos nacionalinės filharmonijos simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoniniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, valstybiniu simfoniniu orkestru ir kt. Prisidėjo prie įrašų kūrimo filmams bei spektakliams (V. Ganelino „Velnio nuotaka“ (1975), G. Kuprevičiaus miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“ (1975), A. Aramino „Maža išpažintis“ ir kt.).

Muzikas pasižymi ne tik plačia koncertine veikla, bet ir autorine kūryba. Sukūrė daugiau kaip 200 pramoginių ir džiazo kūrinių (dainos, instrumentinės pjesės, muzika spektakliams „Alisa veidrodžių karalystėje”, „Sniego karalienė“ ir kt.) Maestro autorinės kompozicijos sulaukusios pripažinimo, nuolat įtraukiamos į Respublikinių švenčių repertuarus, jas atlieka žymūs muzikos korifėjai bei jauni profesionalūs solistai. Viena iš dainų „Lietuva – dainų šalis“ tapusi konkurso „Dainų dainelė“ himnu. Jaroslavo Cechanovičiaus dainoms eiles kūrė poetai – R. Skučaitė, J. Jakštas, J. Liniauskas, D. Teišerskytė, B. Dačiulis, S. Žlibinas ir kt.

Šiais metais kompozitorius pristatė pasaulinę premjerą „Requiem laisvės gynėjams” lotyniškais ir poetės, žurnalistės, politikės Dalios Teišerskytės tekstais, skirtą Gedulo ir vilties dienai.

Maestro vienas iš nedaugelio kompozitorių, aranžavęs virš 1000 įvairių muzikos žanrų kūrinių. Šiuo metu Maestro kūrybinę patirtį pritaiko aranžuodamas pučiamųjų žanrui kompozitoriaus J. S. Bacho mišias H-moll, kurios lapkričio mėnesį bene pirmą kartą pasaulyje bus atliekamos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“.

Nuo 1970 m. Jaroslavas Cechanovičius turėdamas ilgametę lengvosios muzikos orkestro vadovo, atlikėjo, džiazo kūrinių bei populiariosios muzikos kūrėjo patirtį, savo žinias perduoda  jaunąjai kartai.  Maestro buvę absolventai, aktyviai dalyvaujantys Lietuvos kultūriniame gyvenime: V. Volkovas, T. Varnagiris, D. Didžiulis ir kt.

Kompozitorius Jaroslavas Cechanovičius yra pelnęs daug apdovanojimų, bet vienas iš reikšmingiausių – 2009 m. įteiktas ordinas „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kviečia pabūti kartu Jaroslavo Cechanovičiaus autorinių kūrinių pasaulyje, koncertuose „Meilės valsas“.

Bilietai platinami Anykščių kultūros centro kasoje.

Jaroslavo Cechanovičiaus kūrybinės veiklos 50 - ​mečio dovana - konce­tas „Meilės valsas“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai