INFOCENTRAS

Kavarskas

Kavarskas
Kavarskas
Anykščių rajonas, Lietuva

http://kavarskas.info
ARTĖJANTYS / VYKSTANTYS RENGINIAI
RENGINIŲ ARCHYVAS (82) ▶
KULTŪROS MIESTO ŽINIOMIS, RENGINIŲ NENUMATOMA
INFORMACIJA
Kavarskas – miestas Anykščių rajone, 15 km į pietvakarius nuo Anykščių, dešiniajame Šventosios krante. Seniūnijos centras, devynios seniūnaitijos (Kavarsko centro, Kavarsko-Paryžiaus, Kavarsko-kaimiškoji, Dabūžių, Šerių, Antrųjų Svirnų, Zaviesiškio, Janušavos, Šovenių). Mieste stovi Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia (nuo 1887 m.), yra Kavarsko vidurinė mokykla, paštas. Kavarske ir jo apylinkėse yra lankytinų vietų – tai Kavarsko šaltinis, didžiausias Lietuvoje gelžbetoninis kryžius, Trijų kryžių paminklas (Vilniaus Trijų kryžių kalno paminklo imitacija), senosios Kavarsko kapinės ir kt. Greta gaisrinės bokšto nuo miestelio atsiveria labai platus vaizdas į Šventosios slėnį.

Kavarskas
priklauso Šventosios upės baseinui, šiauriniame miesto pakraštyje pastatyta vandens jėgainė. Jo apylinkėse į Šventąją įteka Susiena, Šunykšta, Pienia, Tetervė, Judinys. Taip pat Kavarsko apylinkėse teka Dagia, Nevėža, Brėškinys, Armukšna, Duobelė. Yra 2 ežerai (Budrių ir Laviškio), plyti daug miškų – Balagano, Janušavos, Daunoriškių, Dievulio, Pamūšio, Tumėjos, Žvirblėnų, Šovenių Raistas ir kt. Miesto įžymybė – Kavarsko tufų šaltiniai (arba Kregūdės šaltiniai).
GPS: 55.433432 / 24.925987
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Renginiai Anykščiuose
Garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklas „Susikirtimai“ (2018) - Akusmatinės muzikos koncertas - Atlikėjas Roberto Becerra
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka
Anykščių menininkų asociacija