GAMTA

Žažumbrio ąžuolas

   
Žažumbrio ąžuolas
Žažumbrio ąžuolas
Žažumbrio kaimas, Anykščių regioninis parkas, Anykščių rajonas, Lietuva
Naujausios fotogalerijos:
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
VYKSTANTYS IR BŪSIMI RENGINIAI
ARCHYVAS (0)
KULTŪROS MIESTO ŽINIOMIS, RENGINIŲ NENUMATOMA
INFORMACIJA
Žažumbrio ąžuolas vastybės saugomas gamtos paveldo objektas. Anykščiuose šis ąžuolas sulaukia didžiausio dėmesio. Ne vienam Anykščių siauruoju geležinkeliu iki Rubikių keliavusiam žmogui teko išlipti ir pabūti prie Žažumbrio ąžuolo bei prie jo įrengtoje poilsiavietėje. Medžiui daugiau kaip 200 metų. Vienkamienio medžio aukštis yra 24 m, o kamieno apimtis 1,3 metrų aukštyje - 5,37 m.

Žažumbrio ąžuolas
randasi Žažumbrio kaime, į šiaurę nuo kelio Anykščiai - Burbiškis - Rubikiai, turintis išskirtinę dendrologinę ir estetinę vertę.

Ąžuolas auga Anykščių regioniniame parke, atokiau nuo kitų medžių prie Aukštaitijos siaurojo geležinkelio sankasos. Ąžuolas ir prie jo įrengta poilsiavietė populiari tarp keliautojų, atvykstančių siauruoju geležinkeliu. Prie ąžuolo vyksta teatralizuoti „plėšikų užpuolimai“. Tai anykštėnų sugalvota atrakcija turistams ir siauruko keleiviams. Atvykėliai čia gėrisi ne tik senuoju ąžuolu, bet ir vaizdingais Anykštos hidrografinio draustinio peizažais, Anykštos upelio skardžiais.

Žažumbrio ąžuolas
Žažumbrio ąžuolas ankstyvą pavasarį.
GPS: 55.52297 / 25.16887
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai