GAMTA

Marčiupio akmuo

   
Marčiupio akmuo
Marčiupio akmuo
Šlavėnų kaimas, Anykščių rajonas, Lietuva
Naujausios fotogalerijos:
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
VYKSTANTYS IR BŪSIMI RENGINIAI
ARCHYVAS (0)
KULTŪROS MIESTO ŽINIOMIS, RENGINIŲ NENUMATOMA
INFORMACIJA
Marčiupio akmuo yra stambus riedulys, slūgsantis Anykščių r., buvusioje Šlavėnų kaimo šiaurinėje dalyje, kelio  Anykščiai - Kurkliai - Balninkai - Želva  rytinėje pašlaitėje. Akmuo yra apie 150 m į pietus nuo Anykščių miesto riboženklio, giliame Marčiupio upelio slėnyje. Prie akmens pastatyta informacinė rodyklė, tačiau jos nesant šalikelėje, akmenį sunku pastebėti nuo aukšto pylimo.  Nuo 2000 m. įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros vertybių registro mitologinių vietų sąrašą.

Tai rausvo, stambiagrūdžio granito, ovalinės formos į viršų kiek smailėjantis granito riedulys. Kadangi akmuo guli karklyne, šlapioje vietoje, tai, matyt, didelė jo dalis nuskendusi į dumblynę. Riedulys yra 3,7 m ilgio, 2,3 m pločio ir 1,6 m aukščio virš žemės paviršiaus.

Legenda pasakoja, kad būta vestuvių, o jaunikio tėvai nenorėję marčios. Tad pro tą vietą, kur dabar stūkso akmuo, važiuojant jaunavedžiams, uošviai marčią prakeikė ir ji virto akmeniu. Kita legenda sako, kad per Anykščių šilelį tekančiame Marčiupio upelyje yra akmuo, nuo kurio į vandenį įkrito ir paskendo neturtingas smuikininkas ir jo sužadėtinė bajoraitė.

Tai pat, akmuo yra paminėtas A.Baranausko „Anykščių šilelyje“.
GPS: 55.506303 / 25.098875
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai