GAMTA

Buivydų uosis

   
Buivydų uosis
Buivydų uosis
Skiemonių seniūnija, Anykščių rajonas, Lietuva
Naujausios fotogalerijos:
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
VYKSTANTYS IR BŪSIMI RENGINIAI
ARCHYVAS (0)
KULTŪROS MIESTO ŽINIOMIS, RENGINIŲ NENUMATOMA
INFORMACIJA
Buivydų uosis yra Anykščių rajono savivaldybėje saugomas botaninis gamtos paveldo objektas, išskirtinio amžiaus ir išvaizdos uosis. Medis lapoja Skiemonių seniūnijoje, Buivydų piliakalnio papėdėje, apie 1,5 km į šiaurės vakarus nuo plento  Kaunas - Zarasai - Daugpilis , Miežintos upelio dešiniajame krante. Buivydų uosis yra Anykščių regioniniame parke, priklauso Rubikių hidrografinio draustinio teritorijai.

Kelyje  1219  Rubikiai - Mačionys - Diktarai  pastatyta nuoroda link piliakalnio „1 km“ (daugiau jų nėra), toliau einama link objekto kalvotomis tarpumiškio pievomis, pusiaukelėje iš pietų pusės aplenkiant sodybą. Buivydų uosis stūkso apie 50 m į kairę nuo piliakalnio informacinio stendo, lapuočių medžių ir krūmų apsuptyje.

Medžio aukštis yra 19 m, kamieno apimtis - 3,95 m. Išskirtinumo medžiui suteikia apatinėje šlaito pusėje iš medžio šaknų susidaręs vientisas skydas, užimantis apie 8 m2 plotą.
GPS: 55.462236 / 25.319019
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai