GAMTA

Variaus atodanga

   
Variaus atodanga
Variaus atodanga
Anykščių rajonas, Lietuva
Naujausios fotogalerijos:
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
VYKSTANTYS IR BŪSIMI RENGINIAI
ARCHYVAS (0)
KULTŪROS MIESTO ŽINIOMIS, RENGINIŲ NENUMATOMA
INFORMACIJA
Variaus atodanga yra kairiajame Variaus upelio (kairysis Šventosios intakas) krante, apie 6 km. nuo Anykščių į Šiaurę ir apie 2,3 km. nuo Variaus žiočių aukštyn upeliu.

Variaus atodanga

Tai Variaus upelio (kuriam pavadinimas duotas pagal vario atspalvio vandens spalvą) paplautas beveik 15 m. aukščio skardingas dešinysis šlaitas. Atodangos ilgis palei Variaus upelį yra apie 26 m. Variaus atodangos kvartero storymei būdingos ledyno sustumtos ir suraukšlėtos nuogulos. Remiantis sporų – žiedadulkių tyrimų duomenimis, galima teigti, kad Variaus atodangos apatinėje dalyje slūgsantis anglingas kvarcinis smėlis susiklostė apatiniame miocene (maždaug prieš 5 milijonus metų), o virš jo esantis ir žiedadulkių neturintis baltas kvarcinis smėlis susisluoksniavo gerokai vėliau – vėlyvajame Pleistocene (maždaug prieš 12 tūkstančių metų) ar net kvartero pradžioje (dabartiniame Žemės vystymosi periode). Tai geologinis gamtos paveldo objektas.

Variaus atodanga
GPS: 55.577606 / 25.110361
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai