ANYKŠČIŲ KRAŠTO LANKYTINOS VIETOS

Piliakalnio piliakalnis

   
Piliakalnio piliakalnis
Piliakalnio piliakalnis
Debeikių seniūnija, Anykščių rajonas, Lietuva
Naujausios fotogalerijos:
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
VYKSTANTYS IR BŪSIMI RENGINIAI
ARCHYVAS (0)
KULTŪROS MIESTO ŽINIOMIS, RENGINIŲ NENUMATOMA
INFORMACIJA
Piliakalnio piliakalnis randasi Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje, į vakarus nuo Kriokšlio, Debeikių seniūnija. Pasiekiamas nuo kelio Rubikiai - Mačionys per Kriokšlį, Kriokšlyje, už pirmos sodybos dešinėje pasukus lauko keliuku į dešinę vakaruosna, už 700 m - yra 50 m į dešinę, už lomos.

Piliakalnis buvo įrengtas atskiroje Rubikių ežero kranto kalvoje. Iš šiaurės ir vakarų piliakalnį juosia Rubikių ežeras.

Piliakalnio šlaitai nuolaidūs, tik nuo ežero pusės šlaitas gana status ir yra apie 8 m aukščio. Aikštelė neišsiskiria ir susilieja su nuolaidžiais šlaitais, ji ovali, pailga šiaurės vakarų - pietryčių kryptimi.

Piliakalnis ilgą laiką buvo ariamas, suardytas, pradeda apaugti įvairia augmenija. Aikštelėje apie 2003 m. pastatytas akmeninis paminklas.

1969 m. piliakalnį žvalgė Lietuvos istorijos institutas, 1974 m. - Mokslinė metodinė taryba. Piliakalnis datuojamas I tūkstantmečio pradžia.
GPS: 55.518251 / 25.297403
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai