ANYKŠČIŲ KRAŠTO LANKYTINOS VIETOS

Palatavio piliakalnis

Palatavio piliakalnis
Palatavio piliakalnis
Andrioniškio sen., Anykščių rajonas, Lietuva
ARTĖJANTYS RENGINIAI
RENGINIŲ ARCHYVAS (2) ▶
KULTŪROS MIESTO ŽINIOMIS, RENGINIŲ NENUMATOMA
INFORMACIJA
Palatavio piliakalnis (Anykščių raj.) įrengtas aukštumos kyšulyje į Latavos slėnį, 550 m. į šiaurės rytus nuo Anykščių – Troškūnų plento, 250 m. į šiaurę nuo Latavosupelio, buvusio Latavos ežerėlio šiauriniame krante.

Aikštelė beveik apvali, 30-33 m. skersmens, kiek iškilusiu viduriu. Aikštelės šiaurės vakarinės dalies pakraštyje, nuo piliakalniui nepanaudotos aukštumos pusės, supiltas pusmėnulio formos pylimas žemėjančiais kraštais (20 m. ilgio, 12 m. pločio ties pagrindu ir 1,5 m. aukščio nuo aikštelės). Jo išorinis šlaitas yra 3 m. aukščio, leidžiasi į griovį, kuris yra 2 m. gylio, 10 m. pločio viršuje, 2 m. pločio dugne. Piliakalnio šlaitai statūs, iki 15 m. aukščio, viršutinėje 2–3 m. aukščio dalyje pastatinti. Vakariniame šlaite yra griovio ir pylimėlio liekanų.

Pagal išorę bei radinius Palatavio piliakalnis datuojamas XIII–XIV a. Remiantis rašytiniais šaltiniais, jis siejamas su Mindaugo pilimi Latava, kurioje Mindaugas 1253 m. ir 1260 m. išdavė du donacinius aktus. Kadangi 1253 m. aktas išduotas karūnavimo proga, piliakalnis taip pat siejamas su Mindaugo karūnavimo vieta.
GPS: 55.5825 / 25.011944
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
RAŠYTI KOMENTARĄ / APŽVALGĄ (Apžvalgas ir įvertinimus gali teikti tik registruoti vartotojai)
Anonimas
KOMENTARAS
APŽVALGA
Renginiai Anykščiuose
Nacionalinės dramaturgijos festivalis „Pakeleivingi″ (2016) - Agnė Dilytė „Korektūros klaida“ - Festivalio svečiai
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka
Circulating Oils Library
Anykščių menininkų asociacija
Šilelis
Anykščių baseinas „Bangenis“