RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Tarptautinio perkusinės muzikos festivalio „Percussion Ukmergė 2023“ koncertas / Carlo Orffo kantata

Anykščių kultūros centras
Anykščių kultūros centras ▶
A. Baranausko a. 2, LT-29132 Anykščiai
2023 m. kovo 10 d. - 18:00
Kaina nuo 8 €
Renginys vyko prieš 411 d.
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Kovo 10 d. 18 val. – Anykščių kultūros centras (A. Baranausko a. 2, Anykščiai)

Festivalio koncertas

Carlo Orffo kantata „Carmina Burana

Atlikėjai: Šiaulių valstybinis kamerinis choras POLIFONIJA, dir. Brian Schembri (Malta, Prancūzija),

Jungtinis LietuvosLatvijos perkusininkų ansamblis („Perpetuum Ritmico“ (Latvija), „Giunter Percussion“ (Lietuva),

Sopranas Gunta Gelgotė-Davidčuka (Latvija), baritonas Stein Skjervold (Norvegija), tenoras Algirdas Bagdonavičius (Lietuva).

Bilieto kaina – 10 Eur. Vaikams iki 7 m., senjorams, neįgaliesiems – 8 Eur. Bilietus galima įsigyti Anykščių kultūros centro bilietų kasoje

Tarptautinis būgnų ir perkusijos festivalis Ukmergėje. Festivalio koncertas Carlo Orffo kantata „Carmina Buranavasario 10 d. 18.00 val. įvyks Anykščiuose.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas Ukmergėje nuo 2005 metų paminimas būgnų ir perkusijų gaudesiu. Kovo 11-osios minėjimo metu miesto centre aidi būgnų garsai – vyksta Tarptautinio būgnų ir perkusijos festivalio atlikėjų pasirodymai. Tai tik maža festivalio dalis – pagrindiniai koncertai kelias dienas vyksta Kultūros centro scenoje, kurioje koncertuoja festivalio dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir pasaulinės žvaigždės iš Europos, JAV, Brazilijos, Meksikos, Japonijos ir kitų šalių. Nuo pat pirmojo festivalio daugelį koncertų vedė Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, muzikologas Viktoras Gerulaitis.

2005 metais, festivaliui persikėlus iš Vilniaus į Ukmergę, čia pradėtas rengti Jono Taločkos vardo Baltijos respublikų mušamųjų instrumentų jaunųjų atlikėjų konkursas. Šiame, kas antrus metus, organizuotame konkurse, dalyvavo jaunieji atlikėjai, pasirodę ir didžiojoje festivalio scenoje Ukmergės kultūros centre. Vėliau rengti Lietuvos muzikos mokyklų mušamųjų instrumentų ansamblių konkursai. Konkursų metu organizuoti meistriškumo kursai, kuriuos vedė į festivalį atvykę geriausi Lietuvos ir pasaulio atlikėjai.

Nuo 2014 metų festivalio meno vadovu dirbti pakviestas Latvijos Nacionalinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės koncertmeisteris, Latvijos Muzikos akademijos profesorius Edgars Saksons.

Jo dėka į Ukmergę kovo mėnesio pradžioje atvyksta pasaulyje garsūs perkusinės muzikos atlikėjai. Koncertai vyksta ne tik Ukmergės kultūros centre, bet ir Taujėnų dvare, 2018 metais vyko Deltuvos kultūros namuose, 2019 metais keliauja į Jonavos kultūros centrą. o šiais, 2023 metais – koncertas įvyks ir Anykščių kultūros centre. Festivalio baigiamajame koncerte atliekamos premjeros arba specialiai paruošti kūriniai kameriniam orkestrui ir solistams.

Nuo 2014 metų festivalio koncertus publikai pristato muzikologas Darius Užkuraitis.
Tarptautinio perkusinės muzikos festivalio „Percussion Ukmergė 2023“ koncertas  / Carlo Orffo kantata
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai