RENGINIŲ KALENDORIUS

RENGINIŲ KATEGORIJOS
RENGINIŲ ARCHYVAS
RENGINIŲ STATISTIKA

Festivalis „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ (2017) - Baroque Contempo - baroko ir džiazo sintezė

Anykščių Sakralinio meno centras / Angelų muziejus
Anykščių Sakralinio meno centras / Angelų muziejus ▶
Vilniaus g. 11, LT–29145 Anykščiai
2017 m. birželio 11 d. - 17:00
Kaina 4 €
Renginys vyko prieš 2184 d.
   
Nuotraukų: 0
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
Birželio 11 d. (sekmadienį) 17 val. Angelų muziejuje - Sakralinio meno centre (Vilniaus g. 11) vyks antrasis festivalio „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ koncertas.

Ansamblio „Baroque contempo“ nariai Vytis Smolskas (fortepijonas, aranžuotės), Karolina Glinskaitė (vokalas), Silvija Pankūnaitė (vokalas) ir Simonas Šipavičius (šiandienos džiazo arenoje pažįstamas kaip veržlios grupės „Sheep Got Waxed“ narys), žada ypatingą pasirodymą - audiovizualinį nuotykį, kuriame atsiskleis ne tik netikėtos muzikos žanrų jungties, bet ir barokinio Vilniaus architektūrinis grožis.

Baroko ir džiazo sintezė - netikėta ir spalvinga. Kvartetas atskleidžia impulsyviojo baroko magiją, arijoms suteikdamas intriguojantį džiazinį pulsą. Džiazo atlikėjai Vytis Smolskas, Silvija Pankūnaitė ir Simonas Šipavičius bei klasikinės muzikos atstovė sopranas Karolina Glinskaitė klausytojus kviečia į miniatiūrinę kelionę baroko muzikos labirintais. Harmonija - šio sumanymo Mūza. Dviejų dermių sąlyčio taškų beieškodami kūrėjai metaforiškai skatina siekti tolerancijos, bendrumo, dvasinės harmonijos. Drauge muzikuodami, atlikėjai sukuria tyrą, magišką atmosferą bei atspindi jausmus ir išgyvenimus, pernelyg nenutolusius nuo realybės. Barokas kitaip. Barokas naujai. Barokas be perukų. Barokas su sparnais.

Skambės - A. Stradella, G. F. Händel, G. Bononcini, G. B. Pergolesi ir kitų kompozitorių kūriniai, aranžuoti Vyčio Smolsko.

Barokas nusimes perukus, suskleis vėduokles ir suskambės kitaip!

Bilieto kaina 4 EUR, studentams, pensininkams - 2 EUR, moksleiviams - nemokamai.

APIE

Sopranas Karolina Glinskaitė, džiazo dainininkė Silvija Pankūnaitė bei pianistas Vytis Smolskas bendrą muzikinę veiklą pradėjo 2011 metais.  Muzikantai sujungė du iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus muzikos stilius – baroką ir šiuolaikinį džiazą.  Tačiau tai padarė ne atsitiktinai.  Iš tiesų baroko laikotarpio muziką ir džiazą sieja esminiai panašumai.  Vienas jų net sudaro džiazo pagrindą.  Tai – baroko laikmečiu užgimusi improvizacija, leidžianti intuityviai išgauti naujas skambesio spalvas, tapybiškai išreikšti emocijas.  Baroko laikais, kaip ir šiuolaikiniame džiaze, muzikinis kūrinys buvo traktuojamas kaip gyvas, lankstus, atviras kaitai, akimirkos nuotaikai, pasiduodantis atlikėjo vaizduotei.

Per penkerius kūrybos metus džiazo ir baroko sintezės sumanymą išplėtojęs trio, 2016 metais jį įamžino kompaktinėje plokštelėje. M.A.M.A apdovanojimo savininkas, aktyviai Lietuvoje ir užsienyje koncertuojantis pianistas Vytis Smolskas aranžavo visus kūrinius, įrašytus į albumą.  Įrašams trio pakvietė ypatingą svečią – saksofonininką Simoną Šipavičių.  Džiazo scenoje plačiai žinomas kaip grupės „Sheep Got Waxed“ narys, talentingas muzikantas ir kompozitorius Simonas Šipavičius „Baroque Contempo“ instrumentuotę praturtino savita ekspresija.

Jau baroko meto muzikai kontrastų, antitezių pagrindu ieškojo priešybių jungties, o ir barokinis džiazas nėra visiškai naujas reiškinys.  Tačiau „Baroque Contempo“ kolektyvas, organiškai tapęs kvartetu, iškėlė sau ypatingą uždavinį – baroko teorines taisykles vertinti ne kaip apribojimus, o kaip begalinę išraiškos įvairovę ir pasiūlyti savitą šiuolaikinę senovinės vokalinės muzikos atlikimo interpretaciją.  Bendromis jėgomis atrastas skambesys – tai muzikantų vaizduotės išraiška, kuri atspindi kiekvieno iš jų kūrybinį charakterį.

Grojant gyvai, šio kvarteto atliekamas barokas nusimeta perukus, suskleidžia vėduokles ir kaskart suskamba kitaip.
Festivalis „Muzikos savaitgaliai Anykščiuose“ (2017) - Baroque Contempo - baroko ir džiazo sintezė
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
Albinas - 2017 06 12 16:24:24 (IP: 195.182.93.232)
AnonimasTai buvo nepakartojama,nuostabu, šaunuoliai
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai