LOKACIJŲ / ORGANIZACIJŲ ARCHYVAS

Poilsio namai „Šilelis“

   
Poilsio namai „Šilelis“
Poilsio namai „Šilelis“
Vilniaus g. 80, LT-29142 Anykščiai
Naujausios fotogalerijos:
LempaAtvirutėNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
RENGINIŲ ARCHYVAS (21) ▶
INFORMACIJA
1960 m. gruodžio 19 d. Antano Baranausko apdainuotame Anykščių šilelyje Respublikinės profesinių sąjungų tarybos nutarimu buvo įkurta Anykščių turistinė bazė. Po poros metų ji išaugo ir buvo pertvarkyta į poilsio namus „Šilelis“.

Poilsio namai „Šilelis“
1975 m. Fotografija: Izidorius Girčys

Trijuose mediniuose namukuose, kuriuose nuo 1936 m. veikė viščiukų perykla, pirmiausia buvo paruošti kambariai poilsiautojams – juose tilpo 50 lovų – ir valgykla. Buvusio sandėlio patalpose įrengti keturi rankiniai dušai ir tualetas. Iš pradžių poilsio namuose dirbo keturi darbuotojai: direktorė V. Pulkauninkienė, vyr. buhalteris Aleksas Navickas, buhalterė Aldona Songailienė ir sargas Mykolas Žekas. Pirmojo poilsiautojų sezono metu, 1961 m. nuo birželio 1 d. iki spalio 18 d., buvo priimta jau dvylika darbuotojų, o poilsio namų valgyklai maistą tiekė Anykščių restoranas „Puntukas“. Nuo 1962 m. Poilsio namai pradėjo savarankiškai maitinti poilsiautojus – čia jau veikė ir sava virtuvė, pirmoji vyriausioji virėja buvo Ona Gobužienė.  (teksto autorius Audronė Berezauskienė)

Poilsio namai „Šilelis“
1978 m.

2007 m. buvo pradėti griauti dalis senųjų poilsio namų pastatų, o 2014 metais bendrovė „Anšilas“ atidarė SPA centrą su 300 vietų viešbučiu.

Poilsio namai „Šilelis“
1978 m.

Poilsio namai „Šilelis“
1975 m.
Fotografija: Zinas Kazėnas

Poilsio namai „Šilelis“
1975 m. Fotografija: Zinas Kazėnas

Poilsio namai „Šilelis“
1994 m.
GPS: 55.510588 / 25.084802
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai