ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Rašytojui Rimantui P. Vanagui paskirta Žemaitės literatūrinė premija - (2022 05 29)

   
Rimantas P. Vanagas
Rimantas P. Vanagas
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka
Anykščių gyvasis klasikas Rimantas P. Vanagas Kelmės rajono savivaldybėje sudarytos komisijos sprendimu už knygą „Skiedrų ganytojas“ pripažintas Žemaitės literatūrinės premijos laureatu.

Premijos įteikimo renginys vyks 2022 m. birželio 2 d.,14 val. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje (Vytauto Didžiojo g. 73, Kelmė).

Anykščiuose nestebina, kad rašytojas R. P. Vanagas kasmet išleidžia po naują knygą. Viešosios bibliotekos skaitytojai džiaugiasi kiekviena ir skaito su susidomėjimu, nes kūriniuose aprašytos Anykščių krašto žmonių istorijos.

Knygose tai, ko neužrašė kiti, ko nežinojome, nes informacija buvo užslėpta archyvuose, žmonių prisiminimuose. Reikia pastangų, kad informaciją atrastum, kantrybės prakalbinti žmones, atkaklumo tikslinant faktus, kad juos sudėliotum.

Gyvasis Anykščių klasikas tai sugeba. Kūryboje pasitaiko atvejų, kai daugiau fantazijos negu tikrovės, nors viskas paremta faktais. Lygybės ženklo jis nedėtų knygoje „Skiedrų ganytojas“ (2021), kurioje skaitytojus supažindina su linksmai graudžiomis istorijomis iš sovietmečio Lietuvos. „Tiesiog nenorėjau eiti dokumentinės prozos keliu – įvardijus konkrečią vietovę, reiktų įvardinti ir konkrečius asmenis. O aš norėjau daugiau laisvės ir meniškumo, bet sąsajos su Anykščiais akivaizdžios“, – sakė rašytojas.

Džiaugiamės ir didžiuojamės anykštėno rašytojo kūrybos įvertinimu. Tai garbė visiems Anykščiams.

Skaityti Anykščių gyvasis klasikas. TARP KNYGŲ, 2022

Viešosios bibliotekos informacija

test
Knyga
test
Rašytojas Rimantas P. Vanagas

Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>