ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Kviečia perkusijos ir džiazo festivalis - (2022 06 22)

   
Džiazo festivalis
Džiazo festivalis
Anykščių raj. savivaldybė
Šiais metais Anykščius lanko 2-asis Utenos regiono perkusijos ir džiazo festivalis, būtent čia ir nuskambės pirmasis festivalio koncertas. Birželio 25 dieną, 18 valandą Angelų muziejuje – Sakralinio meno centre (Vilniaus g. 11, Anykščiai) džiazo mėgėjai turės galimybę išgirsti „21st CENTURY QUINTET“ – jaunųjų džiazo muzikantų kvintetą, kuris vienija Armėnijos, Latvijos ir Lietuvos atlikėjus.

21st Century Quintet džiazo muzikantų grupė: Davit Avetisyan (soprano, alto saksofonai), Andrius Savčenko (klavišiniai), Danielius Skeivelas (gitara), Artūrs Duckis (bosinė gitara), Mihails Novikovs (būgnai) susibūrė 2019 metais po Lietuvos muzikos ir dailės akademijos stogu. Sulipęs į vieną kumštį, kvintetas drąsiai kopia į didžiųjų Lietuvos džiazo festivalių scenas: Vilnius Jazz, Kaunas Jazz, Vilnius Mama jazz, Klaipėdos Pilies džiazo festivalis, Elektrėnai Jazz and Blues festival, o taip pat aktyviai koncertuoja visur, kur yra laukiami. Muzikantai keri nuoširdžiu, savitu ir kūrybišku skambesiu. Jų muzikai būdinga ritminė ir žanrinė įvairovė. Energija pulsuojančias kompozicijas papildo armėnų liaudies muzikos motyvai, sukeliantys harmoningą egzotikos pojūtį. Vilnijančiomis džiazo bangomis klausytojas tarsi nuplukdomas į nepažintos kultūros pasaulį.

Perkusijos ir džiazo festivalis gimė Utenos regione, kur tarsi įtemptos būgnų membranos, vasaros lankytojų laukia gražiausi Lietuvos ežerai. Festivalio siela, įkvėpėjas ir krikštatėvis – Arkadijus Gotesmanas – vienas ryškiausių ir savičiausių Lietuvos džiazo ir improvizacinės muzikos perkusininkų. Įdomu tai, kad pačią festivalio idėją nulėmė ne kas kitas, o MUZIEJAUS EKSPONATAS. Tai – Molėtų krašto muziejuje saugomas istorinis kunigaikščių Giedraičių giminės timpanas. Timpanas – karinis būgnas, tarnavęs kaip garsinė priemonė perduoti įvairias žinias.

Kiti festivalio renginiai:

Rugpjūčio 25
d Utenos kultūros centras (Aušros g. 49, Utena) Dainiaus Paulausko Trio, Trombomanija

19.00 val. Dainiaus Pulausko Trio. Dainius Pulauskas - vienas iškiliausių Lietuvos džiazo kūrėjų, - pianistas, klavišininkas, išskirtinis grupių lyderis bei savitas kompozitorius. Būtent jo originalios kompozicijos tapo jo vadovaujamų kolektyvų sėkmės garantu, o Dainius Pulauskas Group, su koncertais išmaišę visą pasaulį, pelnytai tituluojami Lietuvos džiazo ambasadoriais.

20.00 val. Trombomanija – tai lietuvių ir latvių muzikantų projektas, naujas modernias aranžuotes pritaikantis gerai žinomoms lietuvių ir latvių liaudies dainoms bei melodijoms. Dalyviai: Skirmantas Sasnauskas – trombonas, Lauris Amantovs – trombonas, Vita Rusaitytė – vokalas, Viktors Ritovs – klavišiniai instrumentai, Andris Grunte – bosas, Arkadijus Gotesmanas, Artis Orubs – perkusijos ir mušamieji instrumentai. Programoje: V. Rusaitytės, S. Sasnausko ir L. Amantovso aranžuotos latvių ir lietuvių liaudies dainos. Kartu su uteniškiais bus atliekama daina „Tyliai leidžias pavargusi saulė”.

Rugpjūčio 30 d. Molėtų kultūros centras (Inturkės g. 4, Molėtai) Utenos regiono perkusijos ir džiazo festivalio uždarymo renginys Muzikinių patirčių pasaulis:

14.00
val. Marius Aleksa ves meistriškumo kursus („Master class“). Tai edukacija apie modernias improvizavimo technikas, kurių pagalba gali sugroti bet ką, ką girdi ar įsivaizduoji.

18.00
val. Mariaus Aleksos koncertas.

Marijus Aleksa – muzikos kūrėjas bei vienas ryškiausių būgnininkų Lietuvoje. 10 pastarųjų metų dalyvavo daugybėje  koncertinių turų, festivalių ir muzikinių įrašų, daugiau nei 40-tyje pasaulio šalių. 2019 m. Marijus Vilniuje atidarė mušamųjų instrumentų muzikos mokyklą „Ritmo mokykla“.

Festivalio uždarymo renginio vinis – unikalus Arkadijaus Gotesmano pasirodymas grojant neseniai restauruotu Molėtų krašto muziejaus eksponatu – istoriniu timpanu, kuris, manoma, yra 400 metų senumo.

Perkusijos ir džiazo festivalis Anykščiuose, Utenoje ir Molėtuose – tai iš dalies Extended technique idėjų festivalis – kelionė į šių dienų autorinės rašytinės ir improvizacinės, perkusinės ir džiazo muzikos pasaulį.

Maloniai kviečiame dalyvauti! Festivalio koncertai ir renginiai yra NEMOKAMI

test
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Anykščių raj. savivaldybė
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai