ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Pravedusi festivalį Raminta Naujanytė-Bjelle išsikrausto į Islandiją - (2018 08 06)

   
Raminta Naujanytė-Bjelle
Raminta Naujanytė-Bjelle
VšĮ „Bardai LT“
„Šiuos metus galėsiu pavadinti iššūkių metais”, - šypsosi dainininkė Raminta Naujanytė-Bjelle. Du koncertus surengusi Amerikoje, vieną Šveicarijoje, naujame LRT sezone turėsianti savo muzikinę laidą, gavusi pasiūlymą rugpjūčio 18 dieną Anykščiuose vesti tradicinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” koncertą, dainininkė kraunasi lagaminus į Islandiją. Daugiau nei pusmetį Ramintai teks derinti darbus Lietuvoje ir mokslus Islandijos menų akademijoje.

Niekaip nesitikėjau, kad mūsų laida apie jaunas, alternatyvias muzikos grupes atsidurs televizijoje, dabar reikės kažkaip derinti mokslus ir darbą”, - sako Raminta. Jos balse – daugiau džiaugsmo nei apgailestavimo: pasimokyti elektroninės kompozicijos Islandijoje ji visada norėjo – santūri Šiaurės estetika, sako, be galo žavi.

Savo naujosios laidos pavadinimo dainininkė kol kas neišduoda – sezonas televizijoje dar nepristatytas. Tik prasitaria, kad laidoje dalyvaus ne vien lietuviai muzikantai, ji rengiasi kviesti juos ir iš kitų šalių. „Visą sezoną vedžiau „Dainų dainelės” konkursą, man patiko šis darbas, tačiau naujoje laidoje visko teks daugiau organizuoti,” – sako ir juokiasi prisiminusi, kad festivalio „Purpurinis vakaras” organizatoriai apie tai, jog ji veda „Dainų dainelę” nebuvo nieko girdėję. Štai kodėl jų pasiūlymas vesti didįjį festivalio koncertą yra dvigubai malonus. “Toji scena man bus dar vienas šių metų iššūkis”, - jaudulio prieš festivalį neslepia Raminta.

test

Į Islandiją ji išvyksta rugpjūčio pabaigoje. „Tikiuosi, kad ten klostysis viskas kaip reikiant. Jau radau butą, susipažinau su Islandijos lietuviais. Labai noriu pagyventi Reikjavike”, - sako atlikėja.

Raminta neabejoja: bet kokia nauja galimybė, kelionė, bet kokia išvyka kūrybai suteikia spalvų. O būti spalvinga Bjellei patinka. Ir kalba ne tik apie plaukus, ji jau kurį laiką įnikusi į ieškojimus, kaip galima įdomiai pateikti muziką. Na, kad ir groti pianinu, kurio garsai, nukeliavę laidais į kompiuterio ekraną, virsta eilėmis. Arba savo bičiuliui, virtuvės šefui, sukurti grojančią sriubą. „Viena, be komandos, žinoma, nieko nepadaryčiau”, - savo kūrybos draugus visada prisimena Raminta.

Šimtmečio festivalis „Purpurinis vakaras” Anykščių Dainuvos slėnyje su Raminta Naujanyte-Bjelle - rugpjūčio 18 dieną.
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: VšĮ „Bardai LT“
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai