ANYKŠČIŲ KULTŪROS DIENORAŠTIS

Naujausi renginių anonsai:
2022 10 11 - 16:00 - Pokalbių antradieniai: arbatų degustacija su Ramūnu Daugelavičiumi2022 10 09 - 12:00 - NIA šokio praktika Anykščiuose2022 10 11 - 17:30 - KONSTELIACIJŲ metodas – pagalba ieškojimo kelyje2022 10 08 - 08:00 - Patyriminis renginys apie grūdinimąsi2022 10 07 - 17:00 - Filmo „SENIS PRIE JŪROS“ peržiūra / Vytauto V. Landsbergio filmas2022 10 26 - 17:30 - Jogos užsiėmimai jaunimui2022 10 19 - 17:30 - Jogos užsiėmimai jaunimui2022 10 12 - 17:30 - Jogos užsiėmimai jaunimui2022 10 31 - 16:00 - Anglų kalbos pamokos „English monday“
Naujausios fotonuotraukos:
Videoarchyvo naujienos:
Kultūros naujienos, straipsniai, nuomonės ir anonsai:

„Devilstone“ festivalyje - aktualiausia lietuviška alternatyva - (2018 05 03)

Devilstone (2018)
Devilstone (2018)
Asociacija „Alt Events“
Asociacija „Alt Events“
Vienas iš dešimtojo „Devilstone“ festivalio tikslų – pateikti publikai geriausia, kas šiuo metu vyksta Lietuvos alternatyviojoje scenoje. Liepos 12-15 dienomis Anykščiuose vyksiantis festivalis kviečia per vieną savaitgalį gyvai išgirsti reikšmingiausius lietuviškos alternatyvos atlikėjus. Lietuviškų grupių sąrašą papildo „ba.“, „Frank Fitts“, „Colours of Bubbles“ ir „Sraigės efektas“.

Pagiežingu užsidegimu kabinančio alternatyvaus roko kūrėjai „ba.“ nebe pirmus metus mėgaujasi publikos numylėtinių statusu. Šiais metais „ba.“ trykšta produktyvumu: unikalus fotografijų albumas, dokumentinis filmas, nauja daina ir kovo mėnesį trankiai atšvęsti gimtadieniai sausakimšuose Vilniaus ir Kauno klubuose. Pražiopsojusiems ar netilpusiems į koncertus „Devilstone“ suteikia šansą „ba.“ išgirsti vidurvasarį.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

Festivalyje „Devilstone“ - belgiškos alternatyvos proveržis „Brutus“ - (2018 04 26)

Brutus
Brutus
Asociacija „Alt Events“
Asociacija „Alt Events“
Dešimtajame „Devilstone“, vyksiančiame liepos 12–15 d. Anykščiuose, pasirodys vos prieš metus debiutinį albumą išleidęs ir tarptautines melomanų simpatijas spėjęs pelnyti trejetas iš Belgijos „Brutus“. Grupė jau susirinko geriausius prestižinių leidinių įvertinimus ir ant kojų sukėlė solidų intensyvaus garso mylėtojų būrį. O beveik be sustojimo koncertuojančio trejeto varomoji jėga – įvairiapusišku muzikalumu pribloškianti vokalistė-būgnininkė Stefanie Mannaerts.

Nors „Brutus“ koncertuoja jau kelerius metus, tikrąjį savo skambesį grupė pristatė 2017 metų pradžioje, kai susikaupė ir Kanadoje per kelias savaites įrašė debiutinį albumą „Burst“. Jame įprasmintas unikalus grupės skambesys, kurį priskirti kažkuriam vienam žanrui būtų nusikaltimas sunkinančiomis aplinkybėmis.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

„Susikirtimai“ - garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklas - Balandžio 20 d. Anykščiuose! - (2018 04 19)

„Susikirtimai“
„Susikirtimai“
SUSIKIRTIMAI, tai garso meno ir eksperimentinės muzikos renginių ciklas, skirtas regionuose gyvenantiems, kultūra ir naujomis estetinėmis patirtimis besidomintiems žmonėms. Projektu siekiama pažindinti klausytoją su garso menu, eksperimentine muzika ir patirtiniu

12:00 | KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS

Garsiniai pasivaikščiojimai su Audriumi Šimkūnu.

Miesto, kaip daugiasluoksnio garsyno, klausymas ir pagrindiniai klausimai: kas, kur, kaip, kam? Vaikščiojimas klausant, klausymo kelionės ir nesudėtingi pratimai, padedantys išgirsti tai, ką girdime kiekvieną dieną, tačiau nekreipiame į tai dėmesio. Įprastai negirdimi garsiniai sluoksniai, kuriuos galima atrakinti panaudojant paprastas technines priemones. Garsų kolekcionavimas, įžanga į akustinę ekologiją. Tyla.

18:00 | AKUSMATINĖS MUZIKOS KONCERTAS

20:00 | KONCERTAS

Roberto Becerra (MEX), Kojos Sopa (LT), Surveillance (LT)
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1636  -  Komentarų: 0 

Komedija „Moterims ir jų vyrams“ balandžio 24 d. 18 val. Anykščių kultūros centre - (2018 04 16)

Ligita Kondrotaitė
Ligita Kondrotaitė
Daug metų vaidinanti Juozo Miltinio dramos teatre, aktorė Ligita Kondrotaitė ryžosi išbandyti ir režisierės duonos. Pagal anglų dramaturgo W. Russell kūrinį „Shirley Valentine“, rašytą 1986 metais, bet nė kiek nepasenusią, ji pastatė dviejų dalių komediją „Moterims ir jų vyrams“. L. Kondrotaitė šioje pjesėje yra ir pagrindinio vaidmens atlikėja.

Aktorė savitai, per moters prizmę, analizuoja vyro ir žmonos santykius – „Mano kuriamas personažas galėtų būti bet kuri salėje sėdinti moteris, didžiąją gyvenimo dalį skyrusi šeimai. Pjesė gvildena klausimą, ar ta moteris patenkinta tuo, ką dabar turi“, – sakė režisierė.

Nepaprasta moteris užspeista paprastame gyvenime: vaikai užaugę, vyras reikalauja to paties maisto tą pačią valandą, o ji kepa bulvytes su kiaušiniene, geria vyną ir kalbasi su siena. Taip, ši moteris tokia vieniša, kad kalbasi su siena. Panašiu vienišumo principu dramaturgas sukomponavo ir patį spektaklį –  scenoje viena aktorė, kuri žiūrovams turi perteikti visą Širlės pasaulį, nupiešti ją supančius žmones, atkurti situacijas, atskleisti jose glūdinčią tragediją ir komediją.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1522  -  Komentarų: 0 

Gedimino Grinos asmeninės bibliotekos knygų kolekcija - (2018 04 13)

Gediminas Grina
Gediminas Grina
Berezauskienė Audronė
Berezauskienė Audronė
Ar dažnai susimąstome, kokią vietą žmogaus gyvenime užima asmeninė biblioteka? Manytume, kad ne. Tenka pastebėti ir tai, kad šiame, naujųjų technologijų amžiuje, Lietuvoje asmeninėms bibliotekoms apskritai skiriamas nepakankamas dėmesys. Dar kitaip vadinamoms namų arba šeimos bibliotekoms neliko vietos ne tik Lietuvos bibliotekų įstatyme, bet ir Lietuvos bibliotekų tipologijoje, nors daugelis knygos tyrėjų žino, kad asmeninės bibliotekos davė pradžią ne vienai šiuo metu garsių pasaulio institucinių bibliotekų ir yra svarbios, kaip mokslinio tyrimo objektas. Pasak kultūros istorikės, docentės, habilituotos humanitarinių mokslų daktarės Ingės Lukšaitės, asmenines bibliotekas galima tirti daugeliu požiūrių, o jų pažinimas teikia duomenų kultūros istorijos problematikai: mentaliteto ir kultūrinių orientacijų formavimuisi, erudicijos pagrindų nagrinėjimui, kultūros sąveikos reiškiniams suvokti.

Asmeninių bibliotekų paveldas yra vertas ne tik knygotyrininkų, bet ir bibliotekininkų dėmesio. Pagal galimybes viešosios bibliotekos gali prisidėti prie šio kultūros paveldo išsaugojimo.

Anykštėnams savo asmeninės bibliotekos knygų bei periodinių leidinių kolekciją padovanojo kraštietis, Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos narys, buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius, atsargos pulkininkas Gediminas Grina.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Berezauskienė Audronė

Norint kažką parašyti, reikia ir nepamiegoti... - (2018 04 09)

Dalia Savickaitė
Dalia Savickaitė
Skačkauskienė Judita
Skačkauskienė Judita
Bene pirmą tokį šiltą pavasario vakarą į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešąją biblioteką atvyko gražus svečių būrys iš Lietuvos paribio (Rytų Aukštaitija) pasidalinti su anykštėnais savo kūrybinės veiklos vaisiais, kultūros gyvenimo aktualijomis.

Pagrindinis renginio tikslas buvo pristatyti žurnalistės, kultūrininkės, bibliotekininkės, aktyvios kūrybingos asmenybės Dalios Savickaitės knygas „Rytų Aukštaitijos keliuose sutiktieji“ ir „Ignalinos miškų urėdija – krašto turtų sergėtoja“. Knygų autorė – pajūrio krašto dukra, gimusi priešingoje Lietuvos pusėje, jau per trisdešimt metų gyvena Rytų Lietuvoje. Pamilusi šį kraštą ir jo žmones, Dalia žavisi jų kasdieniais darbais, kuriant grožį aplinkoje, nepasimetant kasdienybės rutinoje, nelaukiant, kad už tai pagirtų. O juk žmogui reikia kito žmogaus reakcijos į jo gyvenimą, kad jis suvoktų save esant. „ Apie daugumą mano knygoje pristatomų žmonių nerašys istorijos vadovėliai, bet per juos keitėsi gyvenimas, jie neleidžia kerpėti vadovams, siūlo neįprastus darbus, daro daug daugiau nei reikalauja pareigybinė instrukcija“,– sakė Dalia. Ji aprašė per aštuoniasdešimt to krašto šviesuolių, bet mums, anykštėnams, mieliausia, kad net keturi knygos herojai yra susiję su Anykščiais: kunigas Marijonas Savickas nuo Traupio apylinkių, vicemeras Sigutis Obelevičius, gamtininkas Bronius Šablevičius ir mūsų gražioji, talentingoji Šviesaus atminimo šeima Vytelis ir Galina Germanavičiai.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Skačkauskienė Judita

Dešimtasis festivalis „Devilstone“ atskleidžia pirmąsias 20 grupių - (2018 03 29)

Asociacija „Alt Events“
Asociacija „Alt Events“
10-ajameDevilstone“ – alternatyviosios scenos atlikėjai iš 10 skirtingų šalių.

Jubiliejaus vertas reginys – skandinaviško „black“ metalo ikonų „Marduk“ sugrįžimas į „Vakarų“ sceną.

Rytų“ scenos centre – pirmąkart Lietuvoje koncertuosiantys „Preoccupations“.

Tarp festivalio naujienų – „space“ rokas ir energingas pankrokas.   

Liepos 12–15 dienomis Anykščių Dainuvos slėnyje dešimtą kartą vyks festivalis „Devilstone“ – muzikinis kurortas alternatyvos melomanams. Festivalis pristato pirmuosius 20 atlikėjų, kurių ketvirtadaliui teks kirsti Atlanto vandenyną. Pirmosios grupės reprezentuoja skirtingas ir aktualias instrumentinės muzikos kryptis. Dalis jų – pirmą kartą festivalio istorijoje.   
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Asociacija „Alt Events“

Anykščiuose – pasaulinė iniciatyva „Žemės valanda“ - (2018 03 19)

Šių metų kovo 24 d. (šeštadienį), 20.30 val., daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas. Šiuo simboliniu geros valios aktu globalios iniciatyvos „Žemės valanda“ dalyviai pakvies susimąstyti, ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad sumažintume pragaištingus žmogaus veiklos padarinius gamtai, ypač vieną iš jų – sustabdyti klimato kaitą. Anykščių rajono savivaldybė, Anykščių naujų vėjų bendruomenė, Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir dainų ratas „Suteku“ (vad. Daiva Diržienė) kviečia Anykščių rajono gyventojus, bendruomenes, organizacijas, viešojo maitinimo įstaigas nors vienai valandai išjungti šviesas bei dalyvauti šeštadienio popietę Žemės valandos iniciatyvai skirtuose ir Anykščiuose vyksiančiuose renginiuose.

Siekdami, kad prie šios visuotinės iniciatyvos prisidėtų kuo daugiau rajono šeimų ir, svarbiausia, rajono mažiausiųjų, šiais metais renginio organizatoriai gyventojus kvies Šventosios upės pakrantėje, prie A. Baranausko tilto burtis ne įprastai – 20.30 val., o popietės metu – 15.00 val. Šeštadienį, 14.30 val., taip pat vyks ir tradicinis Anykščių naujų vėjų bendruomenės bėgimas nuo kairiojo Šventosios upės kranto tako pabaigoje esančios aikštelės su aukuru (prie Šeimyniškėlių g.). Bet kurioje, jiems patogioje, maršruto dalyje organizatoriai kviečia prisijungti šeimas su mažyliais ir keliauti dviračiais, paspirtukais, riedlentėmis, riedučiais ar tiesiog pėsčiomis.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1265  -  Komentarų: 0 

Miestelio istorija - Lietuvos istorija - (2018 03 16)

Tautvilis Uža
Tautvilis Uža
Berezauskienė Audronė
Berezauskienė Audronė
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje veikia knygų paroda „Miestelio istorija – Lietuvos istorija“, kuri skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Parodos lankytojai gali susipažinti su Anykščių krašto miestelių istorijomis, aprašytomis nedideliuose, kelių puslapių apimties leidinėliuose ir didžiausiose, kelių šimtų puslapių storumo knygose. Vienos jų yra parengtos mokslininkų profesionalų, kitos – istorikų, trečios – entuziastų kraštotyrininkų. Tačiau visos yra svarbios ir reikšmingos, nes jose – Anykščių krašto praeitis, užfiksuota archyviniuose dokumentuose, arba išsaugota žmonių atsiminimuose ir perkelta į knygas iš asmeninių dienoraščių bei užrašų. Kiekvienas miestelis ar kaimas yra savaip žavus, savaip gražus ir turi kuo didžiuotis.

Vienas, iš parodoje eksponuojamų knygų autorių yra nepailstantis savo krašto kultūros tradicijų puoselėtojas kraštotyrininkas Tautvilis Uža. Jis visą savo laiką skiria gimtojo krašto – Viešintų miestelio (Anykščių r.) praeities tyrinėjimui, medžiagos apie šio krašto žmones rinkimui. 2015 m. už savanorišką kultūros sklaidą Lietuvoje T. Uža tapo Lietuvos Respublikos Seimo įsteigto Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatu. Už nuopelnus Anykščių krašto kultūrai tais pačiais metais jam paskirta Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kultūros premija.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Komentarų: 0 
Kiti autoriaus straipsniai Kryptis 
 Autorius: Berezauskienė Audronė

2018 m. „Kino pavasaris“ tuo pat metu vyks net 11-oje Lietuvos miestų - (2018 02 28)

„Kino pavasaris“ 2018
„Kino pavasaris“ 2018
Kovo 15 d. Vilniuje prasidėsiantis didžiausias kino festivalis Lietuvoje „Kino pavasaris“ jau kitą dieną persikels į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Alytų, Marijampolę, Uteną, Gargždus, Anykščius ir Varėną. Šiuose 11-oje šalies miestų festivalis vyks iki kovo 29 d. Bilietų prekybos pradžia - kovo 1-oji. Tą dieną įsigytiems bilietams bus taikoma speciali nuolaida. Plačiau apie bilietų kainas - http://kinopavasaris.lt/lt/miestai/bilietu-akcijos

Kino pavasarį“ visoje Lietuvoje atidarys Venecijos kino festivalyje už geriausią režisūrą ir debiutą apdovanoto prancūzo Xavier Legrand‘o juosta „Sūnaus globa“ („Custody“). Meistriškai visam pasauliui aktualia tema sukurtas filmas įtraukia žiūrovą ir išlaiko jo rimtį iki paskutinių kadrų bei primena apie visuomeniškas, gyvybes gelbstinčias pareigas.

ProjektoKino karavanas“ sėkmė įrodė, kad ne tik didžiųjų miestų gyventojams reikalingas kokybiškas kinas. Lietuvos regionuose gyvenantys žmonės taip pat yra apimti kino dvasios, imlūs ir nori pamatyti profesionalų sukurtą kiną. Be to, regionuose atsiranda vis daugiau šiuolaikiškų kino teatrų. Pavyzdžiui, naujutėlė Anykščių kultūros centro kino salė, kuri žiūrovams duris atvers būtent per „Kino pavasarį“. Dėkojome miestų savivaldybėms ir kino teatrams už entuziazmą, palaikymą ir aukštos kokybės kultūros sklaidą“, - kalbėjo festivalio vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.
Skaityti plačiau Kryptis 
 Peržiūrų: 1327  -  Komentarų: 0 
ARCHYVAS
15
  Reklamos archyvai   EssentHouse