ANYKŠČIŲ KRAŠTO LANKYTINOS VIETOS

Buivydų piliakalnis

   
Buivydų piliakalnis
Buivydų piliakalnis
Buivydų kaimas, Anykščių rajonas, Lietuva
Naujausios fotogalerijos:
Nuotraukų nėraNuotraukų nėraNuotraukų nėra
Videoklipų: 0
Videoįrašų nėraVideoįrašų nėraVideoįrašų nėra
VYKSTANTYS IR BŪSIMI RENGINIAI
ARCHYVAS (0)
KULTŪROS MIESTO ŽINIOMIS, RENGINIŲ NENUMATOMA
INFORMACIJA
Buivydų piliakalnis - piliakalnis Anykščių rajono savivaldybės teritorijoje, prie Buivydų kaimo, 1.5 km į šiaurės vakarus nuo plento Kaunas - Zarasai, Miežintos upelio dešiniajame krante. Šalia auga saugomas Buivydų uosis.

Šis piliakalnis yra datuojamas I tūkst. viduriu - II tūkst. pradžia. Iš pietų, rytų ir vakarų jį juosia gilus upelio slėnis, iš šiaurės siekia dirbami laukai. Šlaitai statūs, 13 metrų aukščio. Aikštelė buvo ariama, paskui apaugo medžiais, kurie XXI a. pradžioje buvo iškirsti.

1969 m. Lietuvos istorijos institutas atliko Buivydų piliakalnio žvalgomuosius archeologinius tyrimus (vadovas A. Tautavičius), tuo metu aikštelėje buvo rasta lipdytos brūkšniuotu paviršiumi keramikos, o piliakalnio viduje - akmenų grindinių liekanų.

Piliakalnio teritorija papildomai tyrinėta 1975 m. ir 1982 m., o 1999 m. krūmais užžėlęs piliakalnis vietinių žmonių iniciatyva buvo išvalytas.
GPS: 55.461834 / 25.317679
NAUJAUSI KOMENTARAI / APŽVALGOS
KOMENTARŲ NĖRA
Rašyti komentarus ir apžvalgas gali tik registruoti vartotojai!
Interneto svetainė „Anykščiai - Kultūros miestas“ (https://www.kulturos-miestas.lt) - Anykščių miesto ir krašto kultūros naujienų, renginių, audiovizualinių resursų bei turizmo informacijos katalogas. Daugiau informacijos >>

Mūsų draugai: EssentHouse, Reklamos archyvai