2017 m. spalio 21 d. šeštadienis - 18:35
 
HDR

ANYKŠČIŲ KULTŪROS NAUJIENOS / STRAIPSNIAI / ANONSAI


Nick‘o Payne‘o „Spiečius“

Praėjusią savaitę vilniečiams buvo pristatyta populiaraus šiuolaikinio anglų dramaturgo Nick‘o Payne‘o pjesė „Spiečius“. Itin teigiamų kritikų ir publikos vertinimų 16 – oje pasaulio šalių sulaukusi pjesė publikos simpatijas pelnė ir Vilniuje. Vasario 4 d. ją išvys ir Anykščių žiūrovai.  

Kiekvienas tikriausiai esame patyrę jausmą, kad kažkur tai jau mačiau, kad ir vėl išgyvenu analogišką situaciją, kad tai kažkoks „deja vu“. Kiekvienas galėtų prisiminti akimirkas, kai norėjosi sustabdyti laiką arba jį pasukti atgal ir viską pradėti iš pradžių, kiekvienam buvo kažkada kilęs klausimas – „kas būtų, jeigu..?“. Greičiausiai klausimų po spektaklio kils dar daugiau. Dalį jų bando atsakyti kvantinę fiziką tyrinėjantys mokslininkai, keldami įvairias teorijas, kuriomis paremtas ir Nick‘o Payne‘o pjesės siužetas. Iš pirmo žvilgsnio paprasta istorija apie tai, kaip Jis sutiko Ją virsta rimtu galvosūkiu. Buitiniai dviejų žmonių santykiai čia yra narpliojami per paralelinių visatų teorijos prizmę, kurioje dabartis yra nuolat perrašoma.Etnografinių regionų metai

Anykščių rajono savivaldybė
Tradiciniai 2015 metų renginiai Anykščiuose ir Anykščių rajone.


ELEKTROSPIEČIUS

Kultūros miesto informacija
2015 metų sausio 17 dieną kultūros portalas Anykščiai - Kultūros Miestas (www.kulturos-miestas.lt) bendradarbiaudamas su Anykščių menų inkubatoriumi rengia elektroninės muzikos koncertą ELEKTROSPIEČIUS.

Renginyje grosiantys atlikėjai kviečia anykštėnus ir miesto svečius pradėti metus su neramiai ramios elektroninės muzikos garsų pulsais. Kartu tarsi brėšime būsimų metų tendencijas. Koncerte gros debiutantai iš Anykščių INFUSA, vilniečiai ARMA AGHARTA bei MORRIGUN, DAINA DIEVAKauno ir multiregioninis projektas GANZER MASCHINE (Anykščiai, Vilnius). Renginio metu lankytojai už specialias kainas galės įsigyti garso įrašų. Maistas ir gėrimai pardavinėjami nebus.

Durys į renginį atidaromos 18:00. Koncertų pradžia: 19:00. Bilieto kaina: 4,50 EUR(15,52 Lt)


DEVYNBĖDŽIAI

Gruodžio 2 d., antradienį, 18 val. Anykščių kultūros centre valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ pristato savo ypatingą sezono premjerą – Giedriaus Kuprevičiaus ir Kazio Sajos miuziklą „DEVYNBĖDŽIAI“.

Gediminas Girdvainis, Liudas Mikalauskas, Deividas Norvilas – Deivis, Egidijus Bavikinas, Jokūbas Bareikis, Arturas Varnas, Valerijus Jevsejevas, Ramūnas Urbietis – šie publikos mylimi scenos grandai dalinsis pagrindinius vaidmenis naujajame miuziklo pastatyme.

Tikras lietuviško siurrealizmo šedevras. Būtent taip apibūdinama muzikinė alegorinė pasaka „Devynbėdžiai“, kurią Lietuvos literatūros klasikas Kazys Saja sukūrė dar 1974 m., tačiau pastatyta ji buvo tik kartą – Panevėžio dramos teatre. „Siautėjome itin drąsiai“, – taip tuometinį spektaklio pastatymą savo autobiografinėje knygoje prisimena kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

Ties naujuoju spektaklio pastatymu abu kūrinio autoriai dirbo daugiau nei metus. Giedrius Kuprevičius papildė spektaklį muzikiniais fragmentais, o dramaturgas ir rašytojas Kazys Saja pakoregavo libretą bei praturtino jį naujais epizodais. Tad šis pastatymas — kitoks nei pirmasis. Naujieji „Devynbėdžiai“ yra dainingi ir jausmingi, juokingi ir graudūs, santūrūs ir dramatiški, kupini alegorijų, išryškinančių nūdienos aktualijas. Miuziklui sukurta originali scenografija, naujų prasmių suteikiančios vaizdo projekcijos ir XIX a. dvasią atspindintys kostiumai. Scenoje vienu metu galima bus išvysti daugiau kaip 70 profesionalų – kviestinių solistų, ansamblio „Lietuva“ dainininkų, šokėjų ir muzikantų.Pakeleivingi

Bagdonas Vytautas
Anykščiai - buvusi Lietuvos kultūros sostinė - toliau stebina visuomenę netradiciniais, unikaliais, tačiau išraiškingais, įdomiais kultūriniais renginiais.

Spalio 19-26 dienomis Anykščiuose vyko pirmasis profesionalių teatrų Nacionalinės dramaturgijos festivalis „Pakeleivingi“, kurį, padedant gausiam būriui rėmėjų, organizavo rajono savivaldybė, Anykščių kultūros centras ir Menų inkubatorius.

Per savaitę trukusį festivalį pilnutėlėje Anykščių kultūros rūmų salėje aštuoni Lietuvos teatrai parodė devynetą lietuviškosios dramaturgijos kūrinių.

Spalio 19-ąją festivalis atidarytas dviejų dalių Šiaulių dramos teatro spektakliu “Nebylys“ (režisierius Jonas Vaitkus), pastatytą pagal to paties pavadinimo Juozo Tumo-Vaižganto kūrinį.

Sekančią dieną Kauno kamerinis teatras spektakliu pagal Daivos Čepauskaitės pjesę „Lapė ir višta“ pradžiugino vaikus.


Smalskas Žilvinas Pranas

Praėjusį sekmadienį baigėsi profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalis Anykščiuose “PAKELEIVINGI”. Festivalyje dalyvavo aštuoni teatrai, kurie parodė devynis spektaklius. Įvairaus žanro ir skirtingos tematikos spektaklius apjungė tai, kad scenoje rodyti tik lietuvių autorių kūriniai. Nuo sekmadienio iki sekmadienio, ilgiau kaip savaitę, kiekvieną vakarą Anykščių kultūros centras sulaukdavo daugybės žiūrovų. Šio festivalio metu AKC antrojo aukšto fojė buvo iškabinta profesionalios dailininkės – tekstilininkės, menų magistrės Jolantos Šmidtienės darbų įspūdinga paroda. Dailės ir teatro menų duetas sukūrė ypatingą atmosferą. Kultūros centras švytėjo lyg apsuptas auros. Anykščių mieste sklandė elitinių menų dvasia.

Teatre lankytis madinga

Prisimenu laikus, kai į teatrą bilietus reikėdavo užsisakyti ir nusipirkti daugiau kaip prieš mėnesį, samdytis autobusus, važiuoti į didmiesčius pasižiūrėti spektaklių. Į teatrą patekti būdavo prestižas. Bilietus parduodavo organizacijoms pagal paraiškas. Daugelis žmonių norėdavo pasižiūrėti eilinių spektaklių. Deja, pastatymus pamatydavo tik išrinktieji. Studentai, kurie netingėdavo eilėse prie kasų stovėti po pusdienį, kad įsigytų bilietą, irgi savo pasiekdavo. Buvau vienas iš jų. Mokiausi Vilniuje, noriai lankiau visus Akademinio dramos teatro pastatymus. Įsigyti bilietą prieš pat spektaklį turėjau savo metodiką. Nestovėdavau prie paradinio įėjimo ir neklausinėjau į teatrą einančių žmonių ar turi atliekamą bilietą. Stovėdavau už teatro automobilių aikštelėje. Čia atvykdavo autbusai iš provincijos, kuriais atvažiuodavo kolektyvai prieš mėnesį ar daugiau įsigiję bilietus. Vos atsidarius durims, aš įšokdavau į autobusą ir paklausdavau atliekamo bilieto. Visada man atsirasdavo laisvas bilietas, nes iš didelio kolektyvo kas nors negalėdavo tą dieną važiuoti į teatrą. Kartais net pinigų už bilietą neimdavo.Nepatogus kinas
„Nepatogus Kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai socialinis – kultūrinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas.

Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Nepaisant festivalio socialinės misijos ir nekomercinio pobūdžio, “Nepatogus Kinas” kartu yra ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje bei vienintelis tokio pobūdžio kino festivalis Baltijos šalyse. 2013 metais festivalis į savo veiklas įtraukė 15 000 žiūrovų.  „Nepatogus Kinas“ – tai erdvė geram kinui ir laisvai minčiai, diskusijoms apie tai, kas iš tiesų yra svarbu.

Nepatogus kinas Anykščiuose 2014 - PROGRAMA


CoH

VšĮ „Moontrix“

Kultūros miestas publikuoja interneto portale KULT.lt neseniai skelbtą interviu su muzikantu Ivan Pavlov (CoH), kuris šių metų lapkričio 8 dieną koncertuos Anykščiuose.


Autorius: Morandis (http://www.kult.lt)

CoH: „Savo įrašuose aš nenaudoju jokių semplų, įrašytų garsų ar muzikinių instrumentų bei niekada nenaudoju prieš tai savo sukurtų garsų iš naujo“

CoH
tai devinto dešimtmečio ištakoje susiformavęs ruso Ivan Pavlov projektas, kuris reflektuoja eksperimentinę, glitch ir lo-fi minimal muziką.

Ivanas d.ž.k. CoH tai – įdomi, taktiška ir komunikabili asmenybė. Be to, kad savo kūryba užsidirbo pripažinimą tarptautinėje elektroninės muzikos arenoje, jis be to pelnė pagarbą ir iš tokių pogrindinio sluoksnio žvaigždžių bei legendų kaip Coil, Alva Noto, Carter Tuti Void – su visais jais jis kartu dirbo, leisdavo laiką ir tiesiog draugavo.

Pokalbio metu jis taipogi gana kontroversiškai, kaip būdamas rusas, pasisakė apie vieną esmiškiausių pasaulio nūdienos problemų – Rusų ekspansiją Ukrainoje. Taipogi nupasakojo savo išskirtinę kūrybinio proceso filosofiją, požiūrį į šiuolaikinę muziką, bei, šiam pokalbiui neišvengiamus – psicho-aktyvius potyrius sužadinamų priemonių vartojimą.

Jo skleidžiamų garsų galią bus galima išgirsti gyvai Anykščiuose Lapkričio 8 dieną, šeštadienį. Ten vyks post-industrial muzikos festivalis „The Machine Started to Flow in to a Vein (vol. 4)“, kuris bus rengiamas miestelio Kultūros Centre. Nuotraukos Ivanui labai patiko.

CoH tariamas ne pagal angliškąją tartį, o rusišką – son, kas reiškia tai išvertus į Lietuvių kalbą – sapnas.


2014-10-06

Smalskas Žilvinas Pranas

Sekmadienio vakare baigėsi tris dienas trukusi geriausio dokumentinio kino fiesta “EDOX”, kurios šūkis - “Žvelk giliau”. Festivalio metu parodyti 23 rinktiniai filmai - įvairių kino festivalių laureatai, kuriuos rekomendavo fiestos sumanytojas Nacionalinės premijos laureatas režisierius Arūnas Matelis. Anykščiuose rodyti filmai buvo įvertinti, trimis nominacijomis: “Žiūrovų simpatijų”, nominacija “VyGa” ir “Geriausio filmo” nominacija. Visiems įvertintų filmų režisieriams bus įteikti iš Anykščių krašto avių vilnos numegztų pirštinių, kepurių ir šalikų komplektai.

Žiūrovų simpatijos

Kaip pasakojo A.Matelis, lietuvių dokumentinis kinas Europoje vadinamas poetiniu kinu, o režisieriai - poetinio kino mokyklos atstovais. Gal todėl daugumoje Anykščiuose parodytų filmų kaip ir poezijoje moralas buvo paslėptas. Jį pamatyti reikėjo žvelgti giliau, nei paviršius. Kine žiūrovas, kaip poezijoje skaitytojas, užvedamas ant minčių “kelio”. Tuo keliu eiti kiekvienas gali savaip. Suprasti, sugalvoti, susikurti aiškiai nepasakytą moralą galime pasikliovę savo patirtimi, intelektu ar kūrybingumu. Žiūrovai, kurie pripratę prie serialų kultūros, dažnas pasakytų “nesąmonės”. Visa laimė, kad tokių žiūrovų festivalyje buvo mažuma.Vol. 4

VšĮ „Moontrix“
2014 metų lapkričio 8 dieną Anykščių kultūros centre (A. Baranausko aikštė 2) įvyks elektroninės muzikos festivalis The Machine Started To Flow Into A Vein (Vol. 4).

Festivalį rengia eksperimentinio garso, vaizdo ir dizaino organizacija Moontrix, padedant Lietuvos kultūros tarybai, Anykščių kultūros centrui ir Anykščių miesto savivaldybei.

Renginyje koncertuos gerai žinomas elektroninės muzikos atlikėjas Ivan Pavlov. CoH slapyvardžiu besivadinantis I. Pavlov yra kilęs iš Rusijos, tačiau nuo 1995 metų gyvena Švedijoje. Atlikėjas bendradarbiavo su kultine britų grupe Coil, o 2007 metais kartu su vienu iš projekto narių Peter Christopherson buvo susibūrę į projektą SoiSong. Elektroninės muzikos duetas kūrė iki P. Cristopherson mirties 2010 metais.

Renginyje pasirodys ir Colin PotterDidžiosios Britanijos. 2012 metais Anykščiuose Nurse With Wound sudėtyje grojęs C. Potter šįkart atliks solo programą. Daugiau nei prieš 30 metų pradėjęs eksperimentuoti su garsais Colin Potter bendradarbiavo su tokiais atlikėjais kaip Darren Tate (Monos), Nurse With Wound, The Hafler Trio, Current 93, Organum, Jonathan Coleclough, o savo įkurtoje leidybinėje kompanijoje (ICR) išleido dešimtis įrašų.

Taip pat festivalio lankytojai išgirs tiek žinomų, tiek debiutuojančių projektų iš Lietuvos programas – Morrigun, Inwards bei bendra Oorchach ir Skeldos koloboracija.

ARCHYVAS
BŪSIMI RENGINIAI
Renginiai Anykščiuose
FACEBOOK
FOTO AKIMIRKA
$ftitle
(2017-05-20) - Maro kamera
Anykščių menininkų asociacija
Bangenis
Anykščių biblioteka
Šilelis
Circulating Oils Library
VšĮ Moontrix (2012 - 2017) PROJEKTAS: Anykščiai - kultūros miestas.