2017 m. rugpjūčio 18 d. penktadienis - 13:34
 
HDR

ANYKŠČIŲ KULTŪROS NAUJIENOS / STRAIPSNIAI / ANONSAI


Pakeleivingi

Bagdonas Vytautas
Anykščiai - buvusi Lietuvos kultūros sostinė - toliau stebina visuomenę netradiciniais, unikaliais, tačiau išraiškingais, įdomiais kultūriniais renginiais.

Spalio 19-26 dienomis Anykščiuose vyko pirmasis profesionalių teatrų Nacionalinės dramaturgijos festivalis „Pakeleivingi“, kurį, padedant gausiam būriui rėmėjų, organizavo rajono savivaldybė, Anykščių kultūros centras ir Menų inkubatorius.

Per savaitę trukusį festivalį pilnutėlėje Anykščių kultūros rūmų salėje aštuoni Lietuvos teatrai parodė devynetą lietuviškosios dramaturgijos kūrinių.

Spalio 19-ąją festivalis atidarytas dviejų dalių Šiaulių dramos teatro spektakliu “Nebylys“ (režisierius Jonas Vaitkus), pastatytą pagal to paties pavadinimo Juozo Tumo-Vaižganto kūrinį.

Sekančią dieną Kauno kamerinis teatras spektakliu pagal Daivos Čepauskaitės pjesę „Lapė ir višta“ pradžiugino vaikus.


Smalskas Žilvinas Pranas

Praėjusį sekmadienį baigėsi profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalis Anykščiuose “PAKELEIVINGI”. Festivalyje dalyvavo aštuoni teatrai, kurie parodė devynis spektaklius. Įvairaus žanro ir skirtingos tematikos spektaklius apjungė tai, kad scenoje rodyti tik lietuvių autorių kūriniai. Nuo sekmadienio iki sekmadienio, ilgiau kaip savaitę, kiekvieną vakarą Anykščių kultūros centras sulaukdavo daugybės žiūrovų. Šio festivalio metu AKC antrojo aukšto fojė buvo iškabinta profesionalios dailininkės – tekstilininkės, menų magistrės Jolantos Šmidtienės darbų įspūdinga paroda. Dailės ir teatro menų duetas sukūrė ypatingą atmosferą. Kultūros centras švytėjo lyg apsuptas auros. Anykščių mieste sklandė elitinių menų dvasia.

Teatre lankytis madinga

Prisimenu laikus, kai į teatrą bilietus reikėdavo užsisakyti ir nusipirkti daugiau kaip prieš mėnesį, samdytis autobusus, važiuoti į didmiesčius pasižiūrėti spektaklių. Į teatrą patekti būdavo prestižas. Bilietus parduodavo organizacijoms pagal paraiškas. Daugelis žmonių norėdavo pasižiūrėti eilinių spektaklių. Deja, pastatymus pamatydavo tik išrinktieji. Studentai, kurie netingėdavo eilėse prie kasų stovėti po pusdienį, kad įsigytų bilietą, irgi savo pasiekdavo. Buvau vienas iš jų. Mokiausi Vilniuje, noriai lankiau visus Akademinio dramos teatro pastatymus. Įsigyti bilietą prieš pat spektaklį turėjau savo metodiką. Nestovėdavau prie paradinio įėjimo ir neklausinėjau į teatrą einančių žmonių ar turi atliekamą bilietą. Stovėdavau už teatro automobilių aikštelėje. Čia atvykdavo autbusai iš provincijos, kuriais atvažiuodavo kolektyvai prieš mėnesį ar daugiau įsigiję bilietus. Vos atsidarius durims, aš įšokdavau į autobusą ir paklausdavau atliekamo bilieto. Visada man atsirasdavo laisvas bilietas, nes iš didelio kolektyvo kas nors negalėdavo tą dieną važiuoti į teatrą. Kartais net pinigų už bilietą neimdavo.Nepatogus kinas
„Nepatogus Kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai socialinis – kultūrinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas.

Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Nepaisant festivalio socialinės misijos ir nekomercinio pobūdžio, “Nepatogus Kinas” kartu yra ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje bei vienintelis tokio pobūdžio kino festivalis Baltijos šalyse. 2013 metais festivalis į savo veiklas įtraukė 15 000 žiūrovų.  „Nepatogus Kinas“ – tai erdvė geram kinui ir laisvai minčiai, diskusijoms apie tai, kas iš tiesų yra svarbu.

Nepatogus kinas Anykščiuose 2014 - PROGRAMA


CoH

VšĮ „Moontrix“

Kultūros miestas publikuoja interneto portale KULT.lt neseniai skelbtą interviu su muzikantu Ivan Pavlov (CoH), kuris šių metų lapkričio 8 dieną koncertuos Anykščiuose.


Autorius: Morandis (http://www.kult.lt)

CoH: „Savo įrašuose aš nenaudoju jokių semplų, įrašytų garsų ar muzikinių instrumentų bei niekada nenaudoju prieš tai savo sukurtų garsų iš naujo“

CoH
tai devinto dešimtmečio ištakoje susiformavęs ruso Ivan Pavlov projektas, kuris reflektuoja eksperimentinę, glitch ir lo-fi minimal muziką.

Ivanas d.ž.k. CoH tai – įdomi, taktiška ir komunikabili asmenybė. Be to, kad savo kūryba užsidirbo pripažinimą tarptautinėje elektroninės muzikos arenoje, jis be to pelnė pagarbą ir iš tokių pogrindinio sluoksnio žvaigždžių bei legendų kaip Coil, Alva Noto, Carter Tuti Void – su visais jais jis kartu dirbo, leisdavo laiką ir tiesiog draugavo.

Pokalbio metu jis taipogi gana kontroversiškai, kaip būdamas rusas, pasisakė apie vieną esmiškiausių pasaulio nūdienos problemų – Rusų ekspansiją Ukrainoje. Taipogi nupasakojo savo išskirtinę kūrybinio proceso filosofiją, požiūrį į šiuolaikinę muziką, bei, šiam pokalbiui neišvengiamus – psicho-aktyvius potyrius sužadinamų priemonių vartojimą.

Jo skleidžiamų garsų galią bus galima išgirsti gyvai Anykščiuose Lapkričio 8 dieną, šeštadienį. Ten vyks post-industrial muzikos festivalis „The Machine Started to Flow in to a Vein (vol. 4)“, kuris bus rengiamas miestelio Kultūros Centre. Nuotraukos Ivanui labai patiko.

CoH tariamas ne pagal angliškąją tartį, o rusišką – son, kas reiškia tai išvertus į Lietuvių kalbą – sapnas.


2014-10-06

Smalskas Žilvinas Pranas

Sekmadienio vakare baigėsi tris dienas trukusi geriausio dokumentinio kino fiesta “EDOX”, kurios šūkis - “Žvelk giliau”. Festivalio metu parodyti 23 rinktiniai filmai - įvairių kino festivalių laureatai, kuriuos rekomendavo fiestos sumanytojas Nacionalinės premijos laureatas režisierius Arūnas Matelis. Anykščiuose rodyti filmai buvo įvertinti, trimis nominacijomis: “Žiūrovų simpatijų”, nominacija “VyGa” ir “Geriausio filmo” nominacija. Visiems įvertintų filmų režisieriams bus įteikti iš Anykščių krašto avių vilnos numegztų pirštinių, kepurių ir šalikų komplektai.

Žiūrovų simpatijos

Kaip pasakojo A.Matelis, lietuvių dokumentinis kinas Europoje vadinamas poetiniu kinu, o režisieriai - poetinio kino mokyklos atstovais. Gal todėl daugumoje Anykščiuose parodytų filmų kaip ir poezijoje moralas buvo paslėptas. Jį pamatyti reikėjo žvelgti giliau, nei paviršius. Kine žiūrovas, kaip poezijoje skaitytojas, užvedamas ant minčių “kelio”. Tuo keliu eiti kiekvienas gali savaip. Suprasti, sugalvoti, susikurti aiškiai nepasakytą moralą galime pasikliovę savo patirtimi, intelektu ar kūrybingumu. Žiūrovai, kurie pripratę prie serialų kultūros, dažnas pasakytų “nesąmonės”. Visa laimė, kad tokių žiūrovų festivalyje buvo mažuma.Vol. 4

VšĮ „Moontrix“
2014 metų lapkričio 8 dieną Anykščių kultūros centre (A. Baranausko aikštė 2) įvyks elektroninės muzikos festivalis The Machine Started To Flow Into A Vein (Vol. 4).

Festivalį rengia eksperimentinio garso, vaizdo ir dizaino organizacija Moontrix, padedant Lietuvos kultūros tarybai, Anykščių kultūros centrui ir Anykščių miesto savivaldybei.

Renginyje koncertuos gerai žinomas elektroninės muzikos atlikėjas Ivan Pavlov. CoH slapyvardžiu besivadinantis I. Pavlov yra kilęs iš Rusijos, tačiau nuo 1995 metų gyvena Švedijoje. Atlikėjas bendradarbiavo su kultine britų grupe Coil, o 2007 metais kartu su vienu iš projekto narių Peter Christopherson buvo susibūrę į projektą SoiSong. Elektroninės muzikos duetas kūrė iki P. Cristopherson mirties 2010 metais.

Renginyje pasirodys ir Colin PotterDidžiosios Britanijos. 2012 metais Anykščiuose Nurse With Wound sudėtyje grojęs C. Potter šįkart atliks solo programą. Daugiau nei prieš 30 metų pradėjęs eksperimentuoti su garsais Colin Potter bendradarbiavo su tokiais atlikėjais kaip Darren Tate (Monos), Nurse With Wound, The Hafler Trio, Current 93, Organum, Jonathan Coleclough, o savo įkurtoje leidybinėje kompanijoje (ICR) išleido dešimtis įrašų.

Taip pat festivalio lankytojai išgirs tiek žinomų, tiek debiutuojančių projektų iš Lietuvos programas – Morrigun, Inwards bei bendra Oorchach ir Skeldos koloboracija.

2014 metų spalio 19-26 dienomis Anykščių kultūros centre vyks profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalis „PAKELEIVINGI-2014“. Festivalyje pasirodys žymiausi Lietuvos teatrai, kurie žiūrovams pateiks platų lietuviškos dramaturgijos kūrinių repertuarą.


Bilietų užsakymai priimami iki spalio 3 d. Tel. 8 (381) 52 239 arba el. p. jkjsees@gmail.com

Anykščių kultūros centro kasa dirba nuo 10 iki 18 val. Tel. informacijai 8 381 52 239

PAKELEIVINGI 2014 - PROGRAMA >Obuolinės

Anykščių rajono savivaldybė

Rugsėjo 27 dieną Anykščiuose vyks kasmetinė Derliaus šventė Obuolinės, organizuojama Anykščių rajono ūkininkų sąjungos ir Anykščių rajono savivaldybės. Šventėje šurmuliuos mugė, koncertuos Anykščių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai, prisimenant rudens lygiadienį - Lyges - bus deginamas apeiginis šiaudinis ožys. Išskirtiniu šventės akcentu šiemet taps teatralizuotas projektas „Donelaičio atlasas", kuriame dalyvaus poetai ir literatūrologai. Tradiciškai vainikuojant rudens darbų pabaigtuves bus apdovanoti geriausi metų ūkininkai bei gražiausių sodybų savininkai.

Vienu svarbiausių šventės akcentų šiais metais bus rekordinės obuolienės virimas, kurio metu tikimasi išvirti iki 500 kg masės obuolienės ir pasiekti oficialų šalies rekordą. Į obuolienės virimo rekordo siekimą aktyviai įsitrauks visos Anykščių rajono seniūnijos, švietimo įstaigos ir bendruomenės. Įgyvendinti šią idėją mums padės partneris VšĮ „Gerų minčių magijos projektai", kurie planuoja įtraukti daugiavaikes šeimas ir rūpinasi, kad uogienė Anykščiuose būtų skani kviesdami rekordinę obuolienę virti vieną iš garsių virtuvės šefų.

Obuolių lupimas ir pjaustymas miesto parke prasidės rugsėjo 27 d. nuo 9 valandos. Pagrindinę žaliavą - obuolius obuolienei parūpins AB „Ažuožerių sodai", obuolienė virs kooperatinės bendrovės „Žalioji lanka" dovanotame puode, kurį specialiai rekordinės obuolienės virimui pritaikys UAB „Anykščių šiluma".

Išvirta obuoliene bus kviečiami vaišintis visi , kurie kartu švęs Derliaus šventę Obuolines.

Visi kartu išvirkime didžiausią kiekį obuolienės Lietuvoje!„Purpurinis vakaras” 2014

VšĮ „Bardai LT“

Rugpjūčio 14 – 16 dienomis Anykščiuose rengiamas nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras” jau pasiruošęs savo gerbėjus džiuginti ne vien dainuojamosios poezijos koncertais, bet ir daugeliu įvairiais kitais, profesionalaus meno renginiais. Kaip sakė festivalį organizuojančios viešosios įstaigos „Bardai LT” direktorius Benas Jakštas, šiemet pavyko prikalbinti į festivalį atvykti ne tik žymiausius šalies bardus, bet ir žinomus kitų mūsų kultūros žanrų kūrėjus. Kaip antai aktorių ir režisierių Rolandą Kazlą, rašytoją, režisierių Marių Ivaškevičių, poetus Rimvydą Stankevičių, Vytautą Stankų, Ramunę Brundzaitę, aktorių Andrių Bialobžeskį.

Šiemet pirmą kartą festivalio „Purpurinis vakaras“ scenoje pasirodys Romas Lileikis, Marijus Šnaras, Vytautas Babravičius-Simas. Šiuos atlikėjus ir šiaip retai galima išvysti dainuojamosios poezijos koncertuose. Tačiau festivalio neapleis ir čia ne kartą girdėti bei matyti Lietuvos bardai Andrius Kulikauskas, Saulius Bareikis, Andrius Kaniava, Domantas Razauskas, Andrius Zalieska (su grupe „Arbata“), Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis ir kt. Šiųmečiam „Purpuriniame vakare“ koncertuos ir svečias iš Didžiosios Britanijos Julian Dawson, daugeliui šio žanro mylėtojų pažįstamas iš tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš”.Miesto šventė

Anykščių rajono savivaldybė

Anykščių miesto šventė „Anykščiai laiko tėkmėje“ - 2014

Liepos 25 – 27 d.


PROGRAMA:

Liepos 25 d. (penktadienis):

Profesionalių dailininkų projektas „Žemės žingsniai mene“. Floristinių kilimų, floristinių kompozicijų gamyba Miesto erdvėse

16:00 – Skulptoriaus Antano Žukausko parodos atidarymas, pianisto Daumanto Kirilausko koncertas Koplyčioje - Pasaulio anykštėnų kūrybos centre

18:00 – Klasikinės muzikos festivalio „12 muzikos savaitgalių Anykščiuose“ Šv. Kristoforo orkestro (vad. Donatas Katkus) koncertas Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje

19:30 – Miesto šventės atidarymas. Anykščių r. Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. Kultūros centro meno mėgėjų kolektyvų koncertas prie Kultūros centro

20:30 – Fotografijų parodos „Anykščiai Izidoriaus Girčio akimis“ atidarymas L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje

21:30 – Akordeonisto Kazio Stonkaus koncertas Vyskupo skvere

22:15 – Anykščių J. Biliūno gimnazijos ir krašto jaunimo projektas „LaužanTabu. Atspindžiai“. Foto, video ir lazerių instaliacija „Atradimų miestas Anykščiai“. Fejerverkai Šventosios krantinėje

23:00 — Literatūros ir muzikos susitikimai A. Vienuolio - Žukausko sodyboje


ARCHYVAS
BŪSIMI RENGINIAI
Renginiai Anykščiuose
FACEBOOK
FOTO AKIMIRKA
$ftitle
(2017-05-13) - Aktoriai Linas Pauliukas, Evgenija Gnedova, Tomas Pajuodis
NUORODOS / REKLAMA
Anykščių menininkų asociacija
Bangenis
Anykščių biblioteka
Šilelis
Circulating Oils Library
VšĮ Moontrix (2012 - 2017) PROJEKTAS: Anykščiai - kultūros miestas.