2018 m. kovo 18 d. sekmadienis - 17:33
 
HDR

ANYKŠČIŲ KULTŪROS NAUJIENOS / STRAIPSNIAI / ANONSAI


Obuolinės

Anykščių raj. savivaldybė
Rugsėjo 26 dieną (šeštadienį) Anykščiuose vyks kasmetinė Derliaus šventė Obuolinės, organizuojama Anykščių r. savivaldybės ir Anykščių r. ūkininkų sąjungos. Tradiciškai ši šventė siejama su Rudens lygiadieniu (Lyge) - metu, kai nuimamas derlius ir Saulė baigia ilgąjį šviesos kelią. Šiais metais šventė prasidės Anykščių miesto parke, kur nuo 9.30 valandos visus kvies derliaus ir amatų mugė, o atvykusius pasitiks išradingos krašto bendruomenių, seniūnijų bei ugdymo įstaigų floristinės kompozicijos.


Mohammad Rasouli
2015 m. rugpjūčio 26 d. 19 val., Troškūnų bažnyčios požemių menėje, vyks dviejų muzkinių kultūrų (LIETUVA - PERSIJA) susitikimas - Saulės spalvos vakaras su lino prieskoniu. Koncerte dalyvauja: Saulius Petreikis, Rasa Serra ir Mohammad Rasouli (Persija).

Bilieto kaina 6 EUR. Bilietai parduodami: Anykščių kultūros centre ir Troškūnų bibliotekoje.Teku Taku
PENKTADIENIS (2015-08-21) 19:00


MISTINIO GARSO SESIJA

Maudynės gonge, skambančių puodų garsai, harmonija, lietaus lazdos, būgnas, balsas.

SEKMADIENIS (2015-08-23) 18:00

MAŽASIS ŽYGIS IR BALTIŠKOS APEIGOS SEMINARAS SU SUTARTINĖMIS PRIE AUKURO.„Purpurinis vakaras” 2015

VšĮ „Bardai LT“
Turbūt ir paties nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” organizatoriams – VšĮ „Bardai LT” sunkiai patikima, kad šiemet festivalis nuostabiuose ir vis gražėjančiuose Anykščiuose vyks jau 8-tą kartą. Per tuos metus renginys gerokai išsiplėtė tiek apimtimis, tiek savo kokybe, dėl kurios, regis, nesiginčytų dauguma čia apsilankančiųjų žiūrovų. Bet svarbiausia, pasak vienos nuolatinės festivalio klausytojos iš Pasvalio Skirmantės Tirilytės, kad, nepaisant, festivalio programos įvairiažanriškumo, čia išlaikyta aukštai iškelta bardiška kokybės kartelė. Tai, jos manymu, ir traukia žiūrovus bei klausytojus ne tik iš Anykščių krašto, bet ir iš visos Lietuvos. „Purpurinio vakaro” dienomis – šiemet jis vyks rugpjūčio 13-15 dienomis – jie čia plaukia tarsi kultūros piligrimai į kasmetinius atlaidus pasisemti jėgų, atgaivinti per metų rūpesčius diržtelėjusią sielą.


Medžių lajų takas

Anykščių raj. savivaldybė
Rugpjūčio 7d., 15 val. vyks Medžių lajų tako atidarymas Anykščių šilelyje šalia Puntuko akmens. Atidarymo renginį organizuoja Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos ir Anykščių regioninio parko direkcija.


Medžių lajų takas unikalus ne tik Lietuvoje - tai pirmasis toks statinys Rytų Europoje. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į bokštą, nuo kurio galima pažvelgti į Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais. Lankytojai galės pasivaikščioti tarp medžių lajų, pajusti naujų potyrių, pažinti kraštovaizdį ir gamtos vertybes.Elektroninė muzika

Kultūros miesto informacija
ELEKTRONINĖS MUZIKOS KONCERTAS - Šventosios krantinės terasoje "ROJUS".

Liepos 24 dieną, penktadienį, Anykščių miestui švenčiant 575 metų sukaktį, Šventosios krantinės terasoje "ROJUS" vyks elektroninės muzikos koncertas, kuriame elektrogarsų pasažus generuos trys projektai iš Anykščių. Pertraukose tarp pasirodymų muziką miksuos įvairūs DJ'ai. Koncertą rengia Anykščių miesto savivaldybė kartu su interneto kultūros vartais kulturos-miestas.lt


Anykščiams 575!

Anykščių raj. savivaldybė
Jau liepos 24 d. (penktadienį) prasideda mūsų miesto šventėAnykščiams 575!“


Devilstone 2015

Asociacija „Alt Events“

Visas DEVILSTONE grupių sąrašas pagaliau patvirtintas, tad skelbiame pilną festivalio line-up‘ą. Iš viso 36 grupės gros trijose scenose, ir visą muzikinį turinį sudarys solidi dozė roko, sąžininga proporcija metalo ir keletas netikėtų krypčių, festivalyje atsidūrusių pirmą kartą.

Nors buvo planuojama, kad visam festivaliui prireiks apie 40 grupių, tačiau pradėjus formuoti tikslią programą tapo aišku, kad 36 kolektyvai yra didžiausias optimalus skaičius.

Norint, kad grupės atliktų pilnas, neapkarpytas koncertines programas, neribojant jų pasirodymų trukmės – būtent tiek galima „sutalpinti“ į tris scenas per tris festivalio koncertų dienas. Todėl visi atlikėjai turės galimybę pademonstruoti savo kūrybą maksimaliai.

Pilną DEVILSTONE grupių sąrašą rasite devilstone.net svetainėje.„FOLK - VIRUS“
2015 m. birželio 20 d. Troškūnuose šėls linksmos, šventiškos joninės su etninės kultūros ir keistojo folkloro festivaliu „Folk - virus“.


15:00 val. Anykščių rajono nevyriausybinių organizacijų sambūris „Visi savi“: Teatralizuotos eitynės, meninė - kultūrinė programa, sportinės varžybos. Renginio vieta: Troškūnų Bernardinų vienuolyno kiemas, Troškūnų miesto aikštė.

22:00 val. Etninės kultūros ir pop - folk muzikos naktis. Dalyvauja grupė „Žalvarinis“, muzikos grupė „Thundertale“, pop - folk grupė „Kitava“.

Koncertas vyks Troškūnų Bernardinų vienuolyno kieme.

Koncerto bilieto kaina - 5 EUR.„Troškimai" - miesto šventė
2015 m. birželio 10 - 14 d. Troškūnuose vyks tarptautinė meno terapijos ir kūrybinių improvizacijų stovykla - festivalis „Troškimai" ir Troškūnų miesto šventė.


Meno terapijos laboratorijos, kūrybinės dirbtuvės, instaliacijos, kūrybiniai vakarai.

Dalyvauja jaunimo grypės iš Vilniaus, Kauno, Ignalinos, Kupiškio, Šiaulių, Rokiškio, Panevėžio, Jurbarko, Anykščių, Ukmergės. Latvijos, Lenkijos jaunimo grupės.


ARCHYVAS
BŪSIMI RENGINIAI
Renginiai Anykščiuose
FACEBOOK
FOTO AKIMIRKA
$ftitle
(1976-12-31) - Anykščiai ir apylinkės - 1976 - Bronė Buivydaitė, (Švyturys - 1986 Spalis)
Anykščių menininkų asociacija
Bangenis
Anykščių biblioteka
Šilelis
Circulating Oils Library
VšĮ Moontrix (2012 - 2017) PROJEKTAS: Anykščiai - kultūros miestas.