2017 m. spalio 21 d. šeštadienis - 18:39
 
HDR

ANYKŠČIŲ KULTŪROS NAUJIENOS / STRAIPSNIAI / ANONSAI


„Purpurinis vakaras” 2015

VšĮ „Bardai LT“
Turbūt ir paties nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” organizatoriams – VšĮ „Bardai LT” sunkiai patikima, kad šiemet festivalis nuostabiuose ir vis gražėjančiuose Anykščiuose vyks jau 8-tą kartą. Per tuos metus renginys gerokai išsiplėtė tiek apimtimis, tiek savo kokybe, dėl kurios, regis, nesiginčytų dauguma čia apsilankančiųjų žiūrovų. Bet svarbiausia, pasak vienos nuolatinės festivalio klausytojos iš Pasvalio Skirmantės Tirilytės, kad, nepaisant, festivalio programos įvairiažanriškumo, čia išlaikyta aukštai iškelta bardiška kokybės kartelė. Tai, jos manymu, ir traukia žiūrovus bei klausytojus ne tik iš Anykščių krašto, bet ir iš visos Lietuvos. „Purpurinio vakaro” dienomis – šiemet jis vyks rugpjūčio 13-15 dienomis – jie čia plaukia tarsi kultūros piligrimai į kasmetinius atlaidus pasisemti jėgų, atgaivinti per metų rūpesčius diržtelėjusią sielą.


Medžių lajų takas

Anykščių rajono savivaldybė
Rugpjūčio 7d., 15 val. vyks Medžių lajų tako atidarymas Anykščių šilelyje šalia Puntuko akmens. Atidarymo renginį organizuoja Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos ir Anykščių regioninio parko direkcija.


Medžių lajų takas unikalus ne tik Lietuvoje - tai pirmasis toks statinys Rytų Europoje. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į bokštą, nuo kurio galima pažvelgti į Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais. Lankytojai galės pasivaikščioti tarp medžių lajų, pajusti naujų potyrių, pažinti kraštovaizdį ir gamtos vertybes.Elektroninė muzika

Kultūros miesto informacija
ELEKTRONINĖS MUZIKOS KONCERTAS - Šventosios krantinės terasoje "ROJUS".

Liepos 24 dieną, penktadienį, Anykščių miestui švenčiant 575 metų sukaktį, Šventosios krantinės terasoje "ROJUS" vyks elektroninės muzikos koncertas, kuriame elektrogarsų pasažus generuos trys projektai iš Anykščių. Pertraukose tarp pasirodymų muziką miksuos įvairūs DJ'ai. Koncertą rengia Anykščių miesto savivaldybė kartu su interneto kultūros vartais kulturos-miestas.lt


Anykščiams 575!

Anykščių rajono savivaldybė
Jau liepos 24 d. (penktadienį) prasideda mūsų miesto šventėAnykščiams 575!“


Devilstone 2015

Asociacija „Alt Events“

Visas DEVILSTONE grupių sąrašas pagaliau patvirtintas, tad skelbiame pilną festivalio line-up‘ą. Iš viso 36 grupės gros trijose scenose, ir visą muzikinį turinį sudarys solidi dozė roko, sąžininga proporcija metalo ir keletas netikėtų krypčių, festivalyje atsidūrusių pirmą kartą.

Nors buvo planuojama, kad visam festivaliui prireiks apie 40 grupių, tačiau pradėjus formuoti tikslią programą tapo aišku, kad 36 kolektyvai yra didžiausias optimalus skaičius.

Norint, kad grupės atliktų pilnas, neapkarpytas koncertines programas, neribojant jų pasirodymų trukmės – būtent tiek galima „sutalpinti“ į tris scenas per tris festivalio koncertų dienas. Todėl visi atlikėjai turės galimybę pademonstruoti savo kūrybą maksimaliai.

Pilną DEVILSTONE grupių sąrašą rasite devilstone.net svetainėje.„FOLK - VIRUS“
2015 m. birželio 20 d. Troškūnuose šėls linksmos, šventiškos joninės su etninės kultūros ir keistojo folkloro festivaliu „Folk - virus“.


15:00 val. Anykščių rajono nevyriausybinių organizacijų sambūris „Visi savi“: Teatralizuotos eitynės, meninė - kultūrinė programa, sportinės varžybos. Renginio vieta: Troškūnų Bernardinų vienuolyno kiemas, Troškūnų miesto aikštė.

22:00 val. Etninės kultūros ir pop - folk muzikos naktis. Dalyvauja grupė „Žalvarinis“, muzikos grupė „Thundertale“, pop - folk grupė „Kitava“.

Koncertas vyks Troškūnų Bernardinų vienuolyno kieme.

Koncerto bilieto kaina - 5 EUR.„Troškimai" - miesto šventė
2015 m. birželio 10 - 14 d. Troškūnuose vyks tarptautinė meno terapijos ir kūrybinių improvizacijų stovykla - festivalis „Troškimai" ir Troškūnų miesto šventė.


Meno terapijos laboratorijos, kūrybinės dirbtuvės, instaliacijos, kūrybiniai vakarai.

Dalyvauja jaunimo grypės iš Vilniaus, Kauno, Ignalinos, Kupiškio, Šiaulių, Rokiškio, Panevėžio, Jurbarko, Anykščių, Ukmergės. Latvijos, Lenkijos jaunimo grupės.Iniciatyvų popietė

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka pradeda pokyčius. Tapome viena iš 45 Lietuvos viešųjų bibliotekų, gavusių dalinį projekto „Bibliotekos pažangai 2“ ir LR Kultūros ministerijos finansavimą bendruomenių projektams įgyvendinti. Todėl bibliotekos rūsyje atidarome erdvę kūrybai, saviraiškai ir laisvalaikiui. „Idėjų laboratorija“ skirta kiekvienam anykštėnui, kuris nori kurti, bendrauti, atrasti ir pasireikšti!

Be jūsų erdvės nebus, todėl Birželio 9 d., antradienį, 14 val. kviečiame kiekvieną norintį prisijungti (Vyskupo skveras 1), pristatysime idėjas, išklausysime jūsų minčių, piešime logotipą, iškylausim kepdami cukinijas (bus ir mėsos). Muzikinį foną tarp medžių garantuoja Kristijono ir Emilio duo!

Nepraleiskit progos susikurti tai, iš kur kojos nenorėsit kelti!Bėk bėk, žirgeli!

Anykščių rajono savivaldybė
2015 m. birželio 6 d. (šeštadienį) Anykščių rajone, Niūronių kaime vyks jau 38-oji Respublikinė tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventė „Bėk bėk, žirgeli“. Čia unikalioje etnografinio kaimo teritorijoje bus vykdomos edukacinės veiklos, rengiamos etnografinės sporto rungtys, vyks medžio drožėjų pleneras ir jame sukurtų darbų aukcionas, mugė, stilingiausių skrybėlaičių konkursas, Etnografinių regionų metus ženklinantis įvairių šalies regionų meno mėgėjų koncertas, klojimo teatrų pasirodymai, bus organizuojamas tautinio paveldo produktų kaimelis, Anykščių krašto turizmo paslaugų pristatymas,  kitos veiklos.


Bėk, bėk, žirgeli“ – jau dešimtmečius besitęsianti Respublikinė tradicinės kultūros ir žirgų sporto šventė Anykščiuose. Respublikinis renginys vyksta Niūronyse, Anykščių rajone,  „Arklio“ muziejaus teritorijoje pirmą birželio šeštadienį. Šiuo gražiu tradiciniu vasaros renginiu siekiama populiarinti žirgų sportą, kelti sportinį meistriškumą, išaiškinti stipriausius šalies raitelius bei pajėgiausius žirgus.

Bėk bėk, žirgeli“ šventės ištakos siekia 1978 metus, kai profesoriaus Petro Vasinausko iniciatyva buvo įkurtas Arklio muziejus.MOTORAMA

Asociacija „Alt Events“

Skirtumas tarp šiuolaikinio ir klasikinio post punk, kaip ir skirtumas tarp šio žanro atstovų Vakarų ir Rytų Europoje, išmatuojamas sunkiai. Tačiau MOTORAMA, grupė iš Rostovo prie Dono, tarp šių laikmečio ir kultūros skirčių balansuoja itin kūrybiškai bei sėkmingai. Bandydami apibūdinti jų stilių kritikai nevengia minėti JOY DIVISION, NEW ORDER ar netgi THE DOORS.

Liepos 18 dieną, šeštadienį, pasirodysiantys MOTORAMA gyvuoja jau dešimtmetį. Gaubiami Anykščių Dainuvos slėnio sutemų muzikantai pristatys savo trečiąjį albumą „Poverty“, kuris išėjo dar šiemet. Tiesa, tarptautinio pripažinimo grupė sulaukė iškart vos išleidusi debiutinį albumą. Liaupsių MOTORAMA negaili patys įtakingiausi kritikai, tarp kurių – Sputnik Music bei BBC. Ir vis dėl to grupės istorijos ir idėjų esmė slypi ne prestižinių leidinių puslapiuose, o įrašuose bei gyvuose pasirodymuose, kuriuose pasirodo ir vėl išnyksta tikrasis MOTORAMA veidas.

Bilietus į festivalį platina Tiketa ir VA eBilietai. Šiuo metu bilieto kaina – 30 EUR. Bilietai brangs!


ARCHYVAS
BŪSIMI RENGINIAI
Renginiai Anykščiuose
FACEBOOK
FOTO AKIMIRKA
$ftitle
(2016-08-13) - Tetralizuotos ekskursijos akimirka
Anykščių menininkų asociacija
Bangenis
Anykščių biblioteka
Šilelis
Circulating Oils Library
VšĮ Moontrix (2012 - 2017) PROJEKTAS: Anykščiai - kultūros miestas.